16° Parçalı bulutlu

Hedefe Çalışarak, Emin Adımlarla İlerliyorlar

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Eğitim - Ocak 12, 2022 2:10 pm A A
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Kemer Belediyesi'nin eğitime kazandırdığı Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde üniversiteye hazırlanan öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanı Topaloğlu, derslere katılarak öğrencilerle sohbet etti.
Üniversiteye hazırlık süreçlerinde tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Topaloğlu, çalışmadan hiçbir şey olmadığını belirterek, öğrencilerin en güzel üniversiteleri kazanacaklarından emin odluğunu söyledi.
Topaloğlu, kurs merkezinde öğretmenlerin özverili şekilde öğrencilere yardımcı olduğunu ifade ederek, “Biz de öğrencilerimize gereken tüm desteği veriyoruz. Birinci hedefleri derslere odaklanıp güzel bir üniversite kazanarak vatana ve millete hizmet etmek olmalı. Bunda en ufak bir şüphemiz yok. Çocuklarımız bize güveniyor. Bu güvenlerini boşa çıkarmamamız gerekiyor. Öğretmenlerin başarısı ülkenin başarısı olacaktır.” diye konuştu.  
Öğrencilerden Elif Doğan Tekin ise derslerin gayet güzel gittiğini belirterek, sıkı ve düzenli şekilde çalıştıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Topaloğlu sayesinde güzel bir eğitim sistemleri olduğunu ifade eden Tekin, sistemin kendilerine çok fayda sağladığını ve üniversiteyi kazanacaklarına inandıklarını kaydetti.
Öğrencilerden Sude Atasever de hedefinin psikoloji olduğuna değinerek, Başkan Topaloğlu’nun kendilerine sunduğu imkanların çok güzel olduğunu anlattı.
Öğrencilerden Eda Karahanlı, “Burada olmaktan çok memnunum. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Her hafta deneme sınavına giriyoruz. Burada verim aldığımı düşünüyorum. Her şey çok güzel gidiyor.” dedi.
Kursta ücretsiz eğitim alan bir diğer öğrenci Yemliha Kancı ise “Başkanımızın bize verdiği destek yadsınamaz. Maddi ve manevi destek verdiği için ona minnettarız. Öğretmenlerimiz de bize elinden geldiği kadar yardımcı oluyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Öğrencilerden Ahmet Kavrut da yaklaşık 6 aydır kursta eğitim aldığını belirterek, “Gelmeden önce net sayılarım çok kötüydü. Buradaki öğretmenlerim çok iyi ders anlatıyor. Bu imkanları sağladığı için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu kurs sayesinde sınavda çok iyi şeyler başaracağımı düşünüyorum. Bu imkanlar bize büyük bir armağan.” diye konuştu.
Öğrencilerden Betül Coşkun da Başkan Topaloğlu’nun kurstaki öğretmenlerin kendilerine çok şey kattığını kaydetti.
Öğrencilerden Halil Meşe, şu anda her şeyin eğlenceli ve güzel gittiğine değinerek, sınav zamanı gayet başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirdi.
Daha sonra kurstaki uzman öğretmenlerle de sohbet eden Başkan Topaloğlu, çalışmalarında ve derslerde kendilerine başarılar diledi.
Kurs merkezindeki öğrenciler, geçen seneki üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 20 bin sıralamasında 6, ilk 50 bin sıralamasında 15 öğrenci başarı elde etti.
Kurs merkezinde ücretsiz eğitim alan Erkut Kurt, üniversite sınavına giren 2 milyon 607 bin 903 öğrenciden Türkiye genelinde 3 bin 476’ncı sıraya yerleşti ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İngilizce Tarih Bölümünü kazanmıştı.  
Öğrencilerden Belgin Armağan Tamuçin ise 8 bin 515’nci olarak Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazanmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 2:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör’e Anlamlı Ziyaret
  Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediyesi’ni Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansının Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan ve Alaattin Çakıcı’nın da baş danışmanlığını yapan Gazeteci Ferhat Aydoğan ziyaret etti. Aydoğan Burdur ilinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak Kzızılkaya beldesine geldi. Aydoğan Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediye başkanı İlkay […]
 • 02
  Büyükşehir, Tipide Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu
  Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kuvvetli fırtına ve tipide mahsur kalan 100’lerce araç ve vatandaşı kurtarmak için var gücüyle çalışıyor.
 • 03
 • 04
  ASAT’ta işçiyi sevindiren sözleşme
  Antalya ASAT Genel Müdürlüğü ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Antalya Şubesi arasında 2 bin 95 işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 05
  Kar tatili olan iller belli oldu!
  Yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi… Valilikler açıklamayı peş peşe yaptı… İşte kar tatili olan iller… ADIYAMAN Önceki akşam sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verilmesine karar veren Adıyaman Valiliği, bugün eğitim ile ilgili yeni bir karar aldı. Salı ve Çarşamba günü tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklandı. Adıyaman […]
 • 06
  Motorine zam İşte il il motorin fiyatları!
  Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… İşte il il […]
 • 07
  Hrant Dink 15 yıl önce bugün katledildi
  Gazeteci Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Cinayeti azmettirenlerin yargılandığı dava ise halen sonuçlanmış değil. Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, çalıştığı gazetenin önünde, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Devlet görevlilerinin planlayıcısı olduğu ortaya çıkan ve 17 yaşındaki saldırganın gerçekleştirdiği cinayetin azmettiricileri ise […]
 • 08
  Sağlıkta Eylem Sürecek
  Sağlıkta Eylem Sürecek. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi. Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir […]