11° Parçalı bulutlu

Hekimlerden 4. Doz Tepkisi !

Türk Tabipler Birliği, Sağlık Bakanlığının 4. doz kararını eleştirdi. Birlikten yapılan açıklamada, “Dördüncü dozlar hakkında alınan kararın somut verilerle desteklenmemesidir. Yapılan hiçbir çalışmanın verileri hatta çalışma yapılıp yapılmadığına dair bilgi dahi açıklanmamıştır” denildi. TTB’nin açıklamasında şu ifadeler yer verildi “Yurtdışına çıkışlarda özellikle bilimsel toplantılara katılması gereken meslektaşlarımızın meslek örgütümüzden talepleri olmuş, bu talepler ışığında bir […]
Sağlık - Ağustos 16, 2021 2:51 pm A A

Türk Tabipler Birliği, Sağlık Bakanlığının 4. doz kararını eleştirdi. Birlikten yapılan açıklamada, “Dördüncü dozlar hakkında alınan kararın somut verilerle desteklenmemesidir. Yapılan hiçbir çalışmanın verileri hatta çalışma yapılıp yapılmadığına dair bilgi dahi açıklanmamıştır” denildi.

TTB’nin açıklamasında şu ifadeler yer verildi

“Yurtdışına çıkışlarda özellikle bilimsel toplantılara katılması gereken meslektaşlarımızın meslek örgütümüzden talepleri olmuş, bu talepler ışığında bir tanımlama yapılması için Sağlık Bakanlığı’na çağrı yapılmıştı. Sağlık Bakanlığı ise bir gecede herkese 4. doz aşıyı açarak aşılamaya dair sorulara bir yenisini eklemiş oldu. Henüz ilk doz aşısını olanların aşıları tamamlanmamışken, üstelik siyasi otorite tamamlanması için etkin bir aşı kampanyası yapmaya yanaşmazken; alınan karar ile aşı tedarikinde sorun yaşanması ihtimaline karşı bir program yapılmış mıdır? Sağlık Bakanlığı 4. doz uygulamasını başlatırken buna ilişkin hangi uzlaşı raporları ve saha verisi esas alınmıştır? Alanda sorular ile muhatap olan meslektaşlarımız daha fazla belirsizlik ile baş başa bırakılamaz. Sağlık Bakanlığı bu uygulamada nasıl karar alındığını, iki doz Coronovac yaptıran 32 milyon kişinin verilerini ve düzenlemeyi hangi verileri esas alarak yaptığını derhal açıklamalıdır” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu haber 217 kez okundu.
Sağlık - 2:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.