İlhan İrem’in Vasiyeti Yerine Getirildi

Magazin - Temmuz 31, 2022 4:19 pm A A

Türk pop müziğinin usta isimlerinden İlhan İrem, 28 Temmuz’da böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Bir döneme damga vuran efsane sanatçı bugün son yolculuğuna uğurlandı. İrem’in vasiyeti de yerine getirildi. İşte detaylar.

‘Konuşamıyorum’, ‘Anlasana’, ‘Sürgün Gibi Masallarda’, ‘Olanlar Olmuş’ ve ‘İşte Hayat’ başta olmak üzere çok sayıda unutulmaz şarkının altına imzasını atan İlhan İrem, 67 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

SEVENLERİ ALKIŞLARLA UĞURLADI

İlhan İrem için ilk tören saat 12:00’de AKM’de başladı. Usta sanatçının naaşı vasiyeti üzerine Türk bayrağına sarılı olarak AKM sahnesine getirildi. Dostlarının ve sevenlerinin alkışları dakikalarca sürdü.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

İlhan İrem’in 1991’de evlendiği eşi Hansu İrem, biricik aşkını alkışlar ve gözyaşları eşliğinde uğurladı.

İrem, Bebek Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

MACHU PİCCHU’DA KONSER VERMEK İSTİYORDU

Gazeteci Arif Hür, İlhan İrem’in hayattayken gerçekleştiremediği en büyük hayalini açıkladı.

Hür, “İlhan İrem, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Machu Picchu’da barış, özgürlük, çocuklar, kadınlar ve doğa adına bütün insanlara seslenebileceği bir konser vermeden bu dünyadan göçmek istemiyordu. Bu hayalini maalesef gerçekleştiremedi” ifadelerini kullandı.

İlhan İrem’in eşi Hansu İrem, İlhan İrem’in vefat haberini gazeteci Olcay Ünal Sert’i arayarak gözyaşları içerisinde vermişti. Hansu İrem, “İlhan, tabutunun türk bayrağına sarılmasını istiyor ve AKM de bir tören yapılmasını istiyor. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmek” demişti.

 

Magazin - 4:19 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER