26° Parçalı az bulutlu

İzlenecek en iyi film Blacklight

Kültür & Sanat - Haziran 23, 2022 7:54 pm A A

Travis Block, neredeyse emekli olmasına ramak kalan belalı bir FBI ajanıdır. Hızlı geçmişi ve aldığı işleri tamamlaması ile tanınan Travis için her şey adaletten geçer ve yıllardır da her şeyi doğru kişiler için yaptığına inanmıştır. Ancak Travis için tüm düşünceleri ve hayatı tepe taklak olmak üzeredir.

Travis ajan olarak çalıştığı süre boyunca ailesine zaman ayıramamış ve bu yüzden de neredeyse kötü bir baba damgası yemiştir. Ancak yıllar geçmiş ve Travis bir toruna sahip olmuştur ve hızla büyüyen torunun hayatında olmak isteyen Travis sonunda emekli olmaya karar verir. Bu sırada da son zamanlarda nedeni bilinmeyen bir sebep yüzünden ve kimin yaptığı bilinmezken masum insanlar sokak ortasında vurulmaktadır. Bu olayın gerçek yüzünü Travis her ne kadar merak etse de yine de emekli olmak istediğini FBI şefine bildirir.

 

Bu isteği duymak bile istemeyen şefi Travis’e yapması gereken daha çok iş olduğunu söylese de Travis emekli olmak adına kesin kararını vermiştir. Fakat bu sırada da Travis masum insanların öldürülme sebebini de bir taraftan araştırmaktadır. Bu araştırmaları sırasında Travis gözlerine inanamadığı gerçeklerle karşılaşır. Emekli olmayı isterken başını çok büyük bir belaya sokan Travis, masum insanların öldürülmeleri ardında kendi şefinin olduğunu öğrendiğinde emeklilik hayatı bir müddet daha beklemek zorunda kalacaktır.
Aksiyon filmlerinin tartışılmaz efsanelerinden birisi olan Liam Neeson’un en yeni filmlerinden birisi olan Blacklight isimli filmde Mark Williams ismi yönetmen koltuğunda bulunmaktadır.

 

Williams ayrıca Nick May ile birlikte Brandon Reavis’in hikayesini senaryoya uyarlayan ekipte de yer almaktadır. Aksiyon ve gerilimin tavan yaptığı 4k formatındaki bu muhteşem filmde başta Liaam Neeson olmak üzere, Aidan Quinn ve Taylor John Smith isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosunu oluşturan ünlü simalardır. Travis neden bir an da emekliliğini ertelemek zorunda kalmıştır? Masum insanların öldürülmeleri ardında FBI şefinin nasıl bir ilgisi bulunmaktadır? Masum insanları öldüren kim ya da kimlerdir?

Kültür & Sanat - 7:54 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER