26° Parçalı az bulutlu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Deneyim Paylaşım Günleri’ İle BİLSEM Müdürlerini Ağırladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘Deneyim Paylaşım Günleri’nin bir yenisi Narlıdere Arkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda Bilim Sanat Merkezi Müdürleri için gerçekleşti.
Eğitim - Mayıs 17, 2022 6:30 pm A A

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘Deneyim Paylaşım Günleri’nin bir yenisi Narlıdere Arkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda Bilim Sanat Merkezi Müdürleri için gerçekleşti.

 

Ortak çalışmaların arttırılması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla düzenlenen toplantıya İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, 15 ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Bölümü Şube Müdürü, Bilim Sanat Merkezi müdürleri, Müdür yardımcıları ve 8 Bilim Sanat Merkezi Kurucu Müdürü katıldı.

 

Narlıdere Arkas Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Erkan Erdik, ‘Bilim ve Sanat Merkezlerinin Amaçları, Misyon, Vizyon ve Genel İşleyişi’ konulu bir sunum yaptı. Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Nihal Akdağ, ‘Bilim ve Sanat Merkezlerinde Öğrenci Tanılama Süreci konulu sunumunu gerçekleştirdi. Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Melike Bahar Tike Tetik, ‘Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçimi ve Atama Süreci’; Ödemiş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hüseyin Kayacı; ‘ E-BİLSEM Modülünün Tanıtılması, Bilim ve Sanat Merkezlerinde Müdür, Müdür Yardımcısı ve Öğretmenlerin Görev ve Sorumlulukları’ içerikli sunumlarını paylaştı.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, özel yetenekli öğrencilerin devam ettiği Bilim ve Sanat Merkezlerinin önemine vurgu yaparak İzmir’de Bilim ve Sanat Merkezi sayısının arttığına dikkat çekti.               

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 6:30 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Mudanya Lezzet Şenliği Başladı
  Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, Mütareke Meydanı’nda başladı.
 • 02
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi’den Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İş Birliği
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi arasında çiftçilere yönelik önemli bir iş birliğine imza atıldı.
 • 03
  Kabotaj Bayramı Didim’de Kutlandı
  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Didim'de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
 • 04
  İzmir Körfez Festivali başladı
  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Başkan Tunç Soyer’in de katıldığı kortejle başladı.
 • 05
  CHP Kadın Kolları, “YaşamHak Çağrı Hattı” ile Sokakta Kendini Güvensiz Hisseden Kadınlara Eşlik Edecek
  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulamayı tanıttı. Nazlıaka, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirterek “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında […]
 • 06
  Meral Akşener’den asgari ücret tepkisi: Sandık zamanı gelmiş demektir
  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5500 TL olarak açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tespit komisyonuyla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıkladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından […]
 • 07
  Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
  Asgari ücretin 5 bin 500 liraya yükseltilmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022’nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu. “İşçinin günlük asgari ücreti 215 lira” Asgari ücret kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. […]
 • 08
  Sigaraya zam Yarından itibaren uygulanacak
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sigaraya zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın paylaştığı listede zamlı fiyatların 2 Temmuz itibarıyla uygulanacağı görülüyor. İğneden ipliğe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kez zammın adresi sigara fiyatları oldu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yeni fiyat listesini paylaşarak sigaraya […]