Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim, Bilim ve Teknolojide sınırları kaldırdı

Prof.
Eğitim - Ağustos 11, 2022 7:10 pm A A

Prof. Dr. Niyazi Can'ın rektörlüğünde gelişimini sürdüren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi her alanda yaptığı vizyoner çalışmalarla fark yaratıyor.

 

 

60 FARKLI ÜLKEDEN 2.500 YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ

 

 

Uluslararasılaşma yolunda öğrenci değişim programları üzerinden yurt içi ve yurt dışında önemli adımlar atan KSÜ; Erasmus programı kapsamında 90, Farabi programı kapsamında 95, Mevlana programı kapsamında ise 47 üniversite ile ikili anlaşma protokolü imzaladı.

 

Tekstil Şehri Kahramanmaraş'ta KSÜ Öncülüğünde Moda ve Tasarım Akademisi kuruldu… Kahramanmaraş Moda Tasarım Akademisi, üniversite sanayi iş birliği ana temasıyla akademik bilgiyi uygulama alanlarıyla buluşturarak iştirakçilerin sahadaki tecrübe transferinden faydalanıp sahip olduğu atölye, makine/ekipman ve dijital teknoloji altyapısıyla moda ve tasarım uygulamalarındaki hızlı trend değişimlerine katkı sunuyor..

 

 

Doğa Dostu Üniversite

 

 

2019 yılından beri gerekli tüm çalışmalar yapılarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Lisans Belgesi alan KSÜ ve Kızılay tarafından hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Avşar Yerleşkesinde "Afet Okur Yazarlığı Genç Gönüllüler" projesi kapsamında yeşil AFAD farkındalık alanı oluşturuldu.

 

Avşar Yerleşkesi'nde 250 dekar çim alanı bulunuyor. Çim biçme atıkları ve sonbaharda dökülen ağaç yaprakları toplanarak kompost yapılmakta ve organik gübreye dönüştürülmekte…

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 7:10 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER