Karaca’nın İlk NFT Eserleri UNICEF’ e Destek Oluyor

Türkiye’nin kendi alanlarında önde gelen isimlerinin desteğiile özel bir koleksiyon hazırlayarak tüm gelirini UNICEF’e bağışlayan Karaca, bu sene bir ilke daha imza atarakkoleksiyondaki bazı ürünleriNFT eserler olarak üretti.
Teknoloji - Ağustos 11, 2022 3:20 pm A A

Türkiye’nin kendi alanlarında önde gelen isimlerinin desteğiile özel bir koleksiyon hazırlayarak tüm gelirini UNICEF’e bağışlayan Karaca, bu sene bir ilke daha imza atarakkoleksiyondaki bazı ürünleriNFT eserler olarak üretti. “Geleceğin İncileri için Elele” projesi kapsamında hazırlanan koleksiyonda yer alan Rahmi M. Koç, Sezen Aksu, Selçuk Yöntem ve Demet Akbağ’aait tasarım fincanlar, muglarve çay setleri NFT olarak uyarlandı.

 

Son yıllarda dünyada artan bir popülariteye sahip olan ve zaman içerisinde giderek değerlenen dijital sanat eserleri çok ciddi bir sanatsever kesim tarafından ilgiyle takip ediliyor. Karaca, fiziksel bileşeni olmayan ve yaşam alanlarında hızla yer almaya başlayan NFT akımına,  ilk defa, UNICEF Koleksiyonuyla katıldı. Yenilikçi yaklaşımı ile adından söz ettiren Karaca, yıllardır sürdürdüğü “Geleceğin İncileri İçin Elele” sosyal sorumluluk projesi için UNICEF ile birlikte hazırladığı koleksiyondaki parçalardan, Rahmi M. Koç, Sezen Aksu, Selçuk Yöntem ve Demet Akbağ’a ait tasarımları dijital sanatseverlerle buluşturdu. Karaca, bu girişimi ile sektörde bir ilke imza atarken, dijital sanatı yakından takip edenlere de Türkiye’nin değerli isimlerinin yer aldığı özel bir koleksiyon sundu.Karaca, NFT tasarımlarla projeyi daha geniş kitlelere ulaştırırken elde edeceği tüm geliri yine UNICEF’e bağışlıyor.

 

NFT eserlerin yanı sıra Türkiye’nin birbirinden değerli isimlerinin eser ve ikonlarıyla yer aldığı ve gerçek inciden üretilen FinePearlExtra kahve fincanları, muglar ve çay setlerinden oluşan bu özel koleksiyon Karaca mağazaları, karaca.com ve Karaca uygulamasında…

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 3:20 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER