16° Parçalı bulutlu

Kartepe Beycemal Deresi 2.Etabının Islahı Yapılıyor

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine karşı yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe Köseköy ile Rahmiye Mahalleleri arasında yer alan Beycemal deresinin düzenli akışını sağlamak ve çevre ile insan sağlığı için tehdit oluşturulmaması için ıslah çalışmaları gerçekleştiriyor.
Gündem - Nisan 24, 2022 9:50 am A A

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine karşı yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe Köseköy ile Rahmiye Mahalleleri arasında yer alan Beycemal deresinin düzenli akışını sağlamak ve çevre ile insan sağlığı için tehdit oluşturulmaması için ıslah çalışmaları gerçekleştiriyor.

BİRÇOK DERE ISLAH EDİLDİ.

Samanlı dağlarının eteklerinde yer alan Kartepe ilçesinde, yüzey sularının aktığı birçok dere bulunuyor. Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile birlikte son dönemlerde meydana gelen ani yağışlar sonucu, yüzey sularının toplandığı dereler yetersiz kalıyor ve insan ile çevre sağlığı için tehlike oluşturuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü de, sürekli nüfusu ve yerleşim alanı artan ilçenin birçok bölgesinde yer alan derelerde ıslah çalışmaları gerçekleştirerek düzenli akışlarını sağladı çevre ile uyumlu hale getirdi.

TAŞ DUVAR VE MENFEZLER YAPILACAK

Yatırım programı kapsamında Kartepe’de yağmursuyu hattı ile dere ıslahı çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Köseköy ile Rahmiye Mahalleleri arasında Beyazgül Sokak üzerinde bulunan Beycemal deresinin düzenli akışını sağlamak için ıslah çalışmalarına başladı. Devam eden imalat çalışmaları kapsamında derede taş duvar olarak toplam 663 metre uzunluğunda ıslah çalışması yapılacak. Ayrıca, çeşitli çaplarda 35 metre uzunluğunda kutu menfez ve 133 metre uzunluğunda U kesit menfez, 1600 ve 1200 mm çaplarında 695 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı ile dereyi kirlilikten arındırmak ve atık suları toplamak için de 50 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edilecek.

TEHLİKE OLUŞTURMAYACAK.

Bu yıl içinde tamamlanması hedeflenen ıslah çalışması ile birlikte derenin düzenli akışı sağlanacak, kirlilikten arındırılacak ve insan ile çevre sağlığı için tehdit oluşturmayacak hale getirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Beycemal deresinin Köseköy Mahallesinde geçen kısmında ıslah çalışmalarını tamamlamıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 9:50 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  İletişim Başkanı Altun’dan “İsveç, NATO’ya katılmak için Türkiye’nin endişelerini gidermek zorunda” mesajı
  İletişim Başkanı Altun: “Terör örgütleri konusunda yeterince kararlı bir pozisyon alamamış ülkelerin üyeliğine olumlu yaklaşılması düşünülemez.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsveç’te yayımlanan Expressen gazetesinde kaleme aldığı makalede, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: “İsveç’in NATO’ya katılımı, Türkiye’nin bu haklı endişeleri giderilmediği müddetçe mümkün olmayacaktır. Bir saldırı durumunda NATO’nun en büyük ikinci ordusunun sizleri savunmasını […]
 • 02
  Hekim Göçü ! (Özel Haber)
  Hekim Göçü ! Haklarını alamadıkları gerekçesiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde iş bırakan hekimler, ülkede gündeminin birinci sırasına yerleşti. Twitter #SağlıkÇöktüDoktorGöçtü etiketi ile yıkıldı !  Hekimlerin ve sağlık personelinin başlattığı eylem süreci devam ederken, kamudan istifa eden ve yurt dışına giden hekim sayısı da her geçen gün artıyor ! İşte hekim hakları ile ilgili atılan twitler Şehirler arası […]
 • 03
  CHP’den SADAT Önergesi: “Kamu Kurumlarıyla İlişkileri Açıklığa Kavuşmalı”
  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, SADAT’ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Araştırma önergesinin gerekçesinde, “Suriye’deki iç savaş ve iç karışıklık sürecinde ve bu ülkeden Türkiye’ye yaşanan sığınmacı akınında büyük rol oynadığı belirtilen bu şirketle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın, […]
 • 04
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan, ‘SADAT’la Alakam Yok’ Demişsin; Tanıştırayım, Solundaki 6. Kişi SADAT’ın Kurucusu”
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘SADAT ile alakam yok’ demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT’ın kurucusu…” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü TBMM grup toplantısında; “SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” diye konuştu. Bunun […]
 • 05
  Burhaniye Müzesi Büyük İlgi Gördü
  18 Mayıs Müzeler günü dolayısıyla Burhaniye Belediyesi Kuvva-i Milliye Kültür müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
 • 06
 • 07
  ‘Suveyda’ Filmi Ücretsiz Halk Gösteriminde İzleyicisiyle Buluştu
  Nevşehir Belediyesi, 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele alındığı Suveyda Filmi’ni, Nevşehirlilerle buluşturdu.
 • 08
  Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümsüzlüğünün 13. Yılında Mezarı Başında Anıldı
  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’nin Unutulmaz Genel Başkanı Prof.