13° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Kastamonu ve Muğla’ya kurtarma ekibi ve yardım tırı…

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu ve Muğla’ya kurtarma ekibi ve yardım tırı gönderdi. Zeydan Karalar, “Yaralarımızı dayanışma ruhu ile saracağız.” Adana Büyükşehir Belediyesi, yurdun bir çok noktasında yaşanan yangın ve sel felaketlerinde mağdur olan vatandaşlarla dayanışma gösteriyor. Sel’in vurduğu Kastamonu’daki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı uzman ekip ile arama […]
Gündem - Ağustos 16, 2021 5:42 pm A A

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu ve Muğla’ya kurtarma ekibi ve yardım tırı gönderdi.

Zeydan Karalar, “Yaralarımızı dayanışma ruhu ile saracağız.”

Adana Büyükşehir Belediyesi, yurdun bir çok noktasında yaşanan yangın ve sel felaketlerinde mağdur olan vatandaşlarla dayanışma gösteriyor. Sel’in vurduğu Kastamonu’daki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı uzman ekip ile arama kurtarma köpeği Maya önceki gün bölgeye gönderildi.

Kastamonu’daki selden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere bir tır dolusu malzeme de gönderen Adana Büyükşehir Belediyesi, bir yardım tırı da yangınların mağdur ettiği Muğla’ya gönderdi.

Yaşanan felaketlerin yarattığı olumsuzlukların dayanışma ruhuyla azaltılabileceğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bizim milletimizin en önemli özelliklerinin başında, zor zamanlarda birlik olmak ve dayanışma ruhu göstermek gelir. Ancak birbirimize destek olduğumuzda yaşanan acıları azaltabilir ve yaralarımızı sarabiliriz. Selde ve yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi.

Bu haber 174 kez okundu.
Gündem - 5:42 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.