Katar, GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023'e Davet Ediyor

Bu sezonun Qatar Airways GKA Dünya Kitesurf Turu, serbest stil kitesurf etkinliği ile başlıyor.
Spor - Ocak 25, 2023 2:30 pm A A

Bu sezonun Qatar Airways GKA Dünya Kitesurf Turu, serbest stil kitesurf etkinliği ile başlıyor.

Doha, Katar, 25 Ocak 2023: Qatar Airways GKA Kitesurf Dünya Turu Katar’ın kuzeydoğusunda yer alan Fuwairit Kitesurf Plajı’nda 31 Ocak- 4 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Havada hileler, taklalar ve sıçrayışlarla dolu bu heyecan verici serbest stil kitesurf gösterisini merak eden ziyaretçiler, etkinliği ücretsiz izleyebilecek. Yarışma, erkeklerde dünyanın bir numarası Gianmaria Coccoluto ve kadınlarda Mikaili Sol da dahil olmak üzere dünyanın en iyi kitesurf sporcularını bu yarışmada bir araya getiriyor.

Katar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Küresel Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Turunun Resmi Turizm Ortağı olarak Katar Turizm, GKA’nın sporcularını ve seyircilerini, son teknoloji ürünü bir tesiste düzenlenen inanılmaz bir etkinlikte eğlenmeye davet ediyor. Katar, hızla spor seyahatleri için önemli bir merkez haline gelirken, FIFA Dünya Kupası Qatar 2022™‘nin büyük başarısının ardından Visit Qatar GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023‘ün Katar’a gelmesinden heyecan duyuyoruz. Bu inanılmaz etkinlik de kazandığımız bu ivmeyi geliştirmeye devam edecek” dedi.

Geçen yıl Katar Turizm’in Küresel Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Turunun üç yıllık resmi turizm partneri olmasının ardından Qatar Airways, Kitesurf Dünya Turunun unvan ortağı ve resmi havayolu şirketi oldu.

Doha’nın kuzeyinde arabayla bir saatlik mesafede bulunan Fuwairit kitesurf plajı, dünyanın sayılı kitesurf merkezlerinden biri olmaya aday. Geçen yıl Ekim ayında açılan kitesurf’ün rahat yaşam tarzını yansıtacak şekilde tasarlanan tesis, kitesurf için mükemmel koşulları bir ayada sunuyor. Tesis, istikrarlı rüzgarlara, ılık ve sakin bir denize sahip sığ, kapalı bir lagünün hemen yanında beyaz kumların üzerinde yer alıyor. Fuwairit kitesurf plajı, büyük çaplı yarışmalara ve etkinliklere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, spora yeni başlayanlardan tecrübeli profesyonellere kadar her tür ziyaretçi için yıl boyunca konaklama ve ders imkanı sunacak.

Katar bu yıl, yalnızca Visit Qatar GKA Serbest Stil kitesurf Dünya Kupası 2023 ile kitesurf’ün seçkin isimlerine ev sahipliği yapmayacak; Visit Qatar GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası Finalleri 2023 de yıl sonunda Katar’da gerçekleşecek.

GKA Kitesurf Dünya Turu CEO’su Dr Jörgen Vogt yaptığı açıklamada; “GKA Kitesurf Dünya Turu ekibi olarak 2023 sezonunu son derece rekabetçi bir Serbest Stil etkinliğiyle açmaktan ve bunu Katar’daki Fuwairit Kitesurf Plajı gibi yepyeni ve heyecan verici bir konumda yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dünya çapındaki kitesurf hayranları ve etkinlikteki yarışmacılar, turun unvan ortağı Qatar Airways ve turizm ortağı Katar Turizm ile olan yakın ortaklığımızın, birinci sınıf kitesurf yarışmalarının kalitesini artırmaya yönelik başarılı sonuçlar vermeye devam ettiğini bir kez daha görüp deneyimleyecek” dedi.

2023’te Katar’da gerçekleşecek diğer önemli uluslararası spor etkinlikleri arasında Beach Pro Tour voleybol finalleri, ATP ve WTA tenis turnuvaları, Katar MotoGP ve Katar Formula 1 Grand Prix yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Spor - 2:30 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Tüm Bankalar QNB Mobil'de
  QNB Mobil’in Açık Bankacılık teknolojisi ile kullanıcılar bankacılık işlemlerini farklı banka uygulamaları kullanmaya gerek olmadan QNB Mobil’den görüntüleyebilecek.
 • 02
  Casper Nirvana C370 Günlük Kullanımlar İçin Özenle Tasarlandı!
  Türkiye’nin teknoloji markası Casper, modern tasarımı ve güçlü donanımı sayesinde kullanıcıların hem günlük ihtiyaçlarını hem de kimi iş hayatlarındaki ihtiyaçlarını karşılayacak Nirvana C370 modelini duyurdu.
 • 03
  Kapersy, Prilex Virüsünün Yakında Türkiye'de de Görüleceğini Öngörüyor!
  Siber suçlular, virüslü PoS’larda işlem yapmaya zorlamak için müşterinin temassız ödemelerini engelliyor! Kaspersky, bir grup siber suçlu tarafından yaratılan ve adını 2022’deki en gelişmiş kötü amaçlı Satış Noktası (PoS) yazılımından alan Prilex’in üç yeni çeşidini ortaya çıkardı.
 • 04
  PAGEV Başkanlığına Oy Birliğiyle Yeniden Yavuz Eroğlu Seçildi
  Yeni dönemde katma değeri arttırmaya odaklanacağız PAGEV Genel Kurulu’nda yeniden oy birliğiyle Başkan seçilen Yavuz Eroğlu, “önümüzdeki dönem ‘PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’ gibi projelerle sektörümüzün katma değerini arttırmayı hedefliyoruz” dedi Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Genel Kurulu’nda Başkanlığa oy birliği ile yeniden Yavuz Eroğlu seçildi.
 • 05
  Arzum dünyada başarılı örnekleri olan CO-CEO yönetim sistemine geçiyor
  Arzum’da CO-CEO yönetim dönemi  Elektrikli ev aletleri sektörünün öncü markası Arzum, yeni yönetim sistemine geçiyor.
 • 06
  Enerjisa Enerji, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde yer aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkesi doğrultusunda kurum içinde yarattığı uygulamalarla Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde (GEI ) yer alma başarısını gösterdi.
 • 07
  27 kadın girişimci daha “İyi İşler"den mezun oldu
  Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın altıncı dönemi tamamlandı.
 • 08
  Buğdayda Damla Sulama Yaygınlaşırsa Önemli Ölçüde Su Tasarrufu Sağlanabilir
  İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ve Ankara Üniversitesi Su Yönetimi Enstitüsü iş birliğiyle, Ülker ana sponsorluğunda ve Brisa, IC İçtaş İnşaat, PepsiCo, Sütaş, Toros Tarım ve TürkTraktör’ün destek sponsorluğunda gerçekleştirilen “Su Riskleri Projesi”nin 1.