13° Hafif yağmur

Kılıçdaroğlu: Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan

CHP Genel Başkanı, ‘Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban’la konuşacağım diyor. Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun?’ dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afganistan’daki son durumla ilgili açıklamalar yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!” diye […]
Gündem - Ağustos 17, 2021 9:22 am A A

CHP Genel Başkanı, ‘Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban’la konuşacağım diyor. Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun?’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afganistan’daki son durumla ilgili açıklamalar yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle:

“Avrupa liderleri ‘Afganistan Sığınmacı sorununu Türkiye ile halletmeliyiz’ demeye başladılar. AB neden İran’la değil de Türkiye ile konuşalım diyor? Komşu değiliz, neden biz? Siz verin bu sorunun yanıtını sevgili halkım. Sizce İran böyle bir Sığınmacı Anlaşmasına ‘evet’ der mi?

Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban’la konuşacağım diyor. Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun? Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!”

Bu haber 190 kez okundu.
Gündem - 9:22 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.