11° Parçalı bulutlu

Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına flaş mektup

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin yanı sıra AKP, MHP ve TKP yönetiminde bulunan toplam 165 belediye başkanına mektup gönderdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya ve Muğla başta olmak üzere çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek veren belediye başkanlarına, teşekkür mektubu yolladı. CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin yanı sıra, AKP, MHP ve TKP yönetiminde bulunan, toplam 165 belediye başkanına mektup gönderdiği belirtildi. […]
Gündem - Ağustos 17, 2021 5:04 pm A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin yanı sıra AKP, MHP ve TKP yönetiminde bulunan toplam 165 belediye başkanına mektup gönderdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya ve Muğla başta olmak üzere çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek veren belediye başkanlarına, teşekkür mektubu yolladı. CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin yanı sıra, AKP, MHP ve TKP yönetiminde bulunan, toplam 165 belediye başkanına mektup gönderdiği belirtildi.

Mektubunda, cumhuriyet tarihin en büyük orman yangınlarıyla karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Bu tür durumlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Yangınla mücadelede, orman personelinden belediye çalışanlarına, emniyet ve sağlık ekiplerinden gönüllülere kadar pek çok kesimin bu duygularla görev yaptığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

 

“Büyük fedakarlıklar göstererek, canla başla çalışan her bir insanımıza minnet borçluyuz. Ülkemizin dört bir yanındaki yerel yönetimlerimiz de dayanışma bilinciyle yangın bölgelerine yardım elini uzattı. Sizler de belediye olarak sunduğunuz katkılarla bu büyük mücadelenin içinde yer aldınız.

Ülkemizin orman yangınlarıyla mücadelesine verdiğiniz destek nedeniyle, sizlere ve mesai arkadaşlarınıza en içten şükranlarımı sunarım. Bir daha bu acıları yaşamamak dileğiyle, saygı ve sevgilerimi iletir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

Bu haber 192 kez okundu.
Gündem - 5:04 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.