17° Açık

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Yine mi mal varlığınla tehdit edildin?

Erdoğan’ın ‘yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız’ açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu ‘Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun’ dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı “Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız” sözlerine yanıt verdi. Erdoğan’a “Sabah başka akşam başka […]
Gündem - Ağustos 15, 2021 8:08 pm A A

Erdoğan’ın ‘yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız’ açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu ‘Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı “Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız” sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan’a “Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor” diye seslenen Kılıçdaroğlu “Yine mi mal varlığınla tehdit edildin” diye sordu.

“MHP’ye gönül vermiş” insanlara da seslendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu “Bu olanları ülkemize reva gören MHP yönetimine ses çıkarmayacak mısınız?” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

Sevgili Halkım, Selden mağdur olan insanlarımızın yanında olabilmek için belediye başkanlarımızla birlikte bölgedeydik. Maalesef ülkece canımızın derdine düştüğümüz bu günlerde, bir de önümüzde Afganistan ve olası göçler konusu var; ve bunu başka bir zamana öteleme lüksümüz yok!

Tüm gelişmeleri sürekli sizlerle paylaşacağımın sözünü vermiştim, öyle de yapmaya devam edeceğim. Erdoğan bugün ‘Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen ve giderek yoğunlaşan bir Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız’ demiş.

Erdoğan, sana soruyorum: 2.400 km ötedeki sığınmacı nasıl bizi tehdit ediyor? Hani hükümetin sınırlarımıza hakimdi? Yoksa değil mi? Olmadığını ve kasten oldurmadığını biliyoruz. Çünkü her gün düzensiz yeni sığınmacılarla karşı karşıya kalıyoruz. Sonra da senin anlattıklarınla…

‘Yol geçen hanı’ mı Türkiye Erdoğan? Sınırı koruyamadığını, Biden’a verdiğin sözü yerine getirdiğini itiraf ediyorsun. Bunca sığınmacıyı bu topraklar kabul edemez. Kapalı kapılar ardında hangi taahhütlerde bulunduğunu söyle artık millete. Yine mi mal varlığınla tehdit edildin!

Sabah başka akşam başka konuşuyorsun, aldığın talimata göre görüşün değişiyor. Bahçeli’nin ise hiç sesinin çıkmaması sığınmacıları kabul ettiğinin itirafıdır. Erdoğan’ın her söylediğini emir komuta zinciri içinde yerine getiriyor, sonra da ‘en milliyetçi benim’ diye geçiniyor.

Son olarak MHP’ye gönül vermiş, vatansever insanlarımıza seslenmek istiyorum: Bu olanları ülkemize reva gören MHP yönetimine ses çıkarmayacak mısınız?

Bu haber 249 kez okundu.
Gündem - 8:08 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.