Koroplast hem çevreyi temizledi hem de geri dönüşüme bir katkıda bulundu

Gündem - Kasım 13, 2021 3:16 pm A A

Yenilikçiliğin yanı sıra sürdürülebilir çözümleri sayesinde ülkemizin çöp torbası ile birlikte mutfak yardımcı ürünleri konusunda lider markalardan biri olarak öne çıkan Koroplast, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içerisinde de geri dönüşümü öncelikli konularının arasında tutmaya devam ediyor. 40. senesine özel olarak hayata geçirmiş olduğu ’40 farklı noktada atık toplama hareketi’nın kapsamında çok kısa bir zaman içinde Koroplast personelleri ve bu harekete katılım gerçekleştiren gönüllüler aracılığıyla 18.257 tane geri dönüşüm torbasıyla beraber 8.000 kilogramlık bir atık toplamış oldu. Projenin hemen sonrasında da bu atıklar ile bir kitap yaratıp gelecek nesilleri bilinçlendirmeyi hedeflemekte.

Atık toplamayla alakalı hareketin dahilinde Ağustos ayı ile birlikte Eylül ayı içerisinde İstanbul ilinin yanı sıra İzmir ili ile birlikte  Adana ili,  Kocaeli ili,  Antalya ili ve Mersin ilinde yer alan sahillerle beraber tabiat parkları ve de  yeşil alanlar Koroplast personelleri ve gönüllülerden meydana gelen ekipler tarafından temizlenmiş oldu.

Toplam  olarak 18.257 tane geri dönüşüm torbasıyla beraber 8.000 kilogram ağırlığına sahip atık toplanmış oldu ve ayrıştırılıp geri dönüştürülmesi amacıyla da alakalı belediyelerin geri dönüşüm tesislerine teslim edilmiş oldu.

Gündem - 3:16 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER