14° Gök gürültülü yağmurlu

Kurtardığı küçük Elif’in ailesiyle birlikte selde can verdi

İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak görev yapan Murat Özdemir ile eşi Sermin Özdemir, kızları Sudenaz ve Elif Özdemir memleketleri Kastamonu’ya giderken sele yakalandı. Köprüde mahsur kalan ailenin yardımına yetişen Ertuğrul Sevik isimli yurttaş Elif’i ilerdeki kepçe operatörüne teslim edip yardım için geri döndü fakat Özdemir ailesiyle birlikte sele kapıldı. AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, Kastamonu’da […]
Gündem - Ağustos 14, 2021 2:38 pm A A

İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak görev yapan Murat Özdemir ile eşi Sermin Özdemir, kızları Sudenaz ve Elif Özdemir memleketleri Kastamonu’ya giderken sele yakalandı. Köprüde mahsur kalan ailenin yardımına yetişen Ertuğrul Sevik isimli yurttaş Elif’i ilerdeki kepçe operatörüne teslim edip yardım için geri döndü fakat Özdemir ailesiyle birlikte sele kapıldı.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, Kastamonu’da meydana gelen selde hayatını kaybedenlerin sayısının 36’ya yükseldiği belirtildi. Açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 36, Sinop’ta 7 ve Bartın’da 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 9 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Bartın’da yürütülen arama kurtarma çalışmaları neticesinde kaybolan 1 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır” denildi.

KURTARDIĞI ELİF‘İN AİLESİYLE BİRLİKTE CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bu arada, İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak çalışan Murat Özdemir (40) ile eşi Sermin (30), kızları Sudenaz (13) ve Elif Özdemir’in (3) memleketleri Kastamonu’nun İnebolu ilçesine giderken Küre ilçesi yakınlarında İkiçay köprüsü üzerinde sele yakalandığı ortaya çıktı. Suyun yükselmesiyle köprüde mahsur kalan ailenin yardımına ise yine aynı yolda mahsur kalan bankaya ait para nakil aracında görevli Ertuğrul Sevik‘in yetiştiği ve küçük Elif’i kucaklayarak ilerideki kepçe operatörüne teslim edip kurtulmasını sağladığı öğrenildi. Ertuğrul Sevik’in, yardım için tekrar geri döndüğünde ise Özdemir ailesinin diğer fertleriyle birlikte sele kapıldığı ortaya çıktı. AFAD tarafından yapılan arama kurtarma çalışmalarında Murat, Sermin ve Sudenaz Özdemir ile Elif’i kurtaran Ertuğul Sevik’in cansız bedenine ulaşıldı.

Bu haber 264 kez okundu.
Gündem - 2:38 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.