16° Parçalı bulutlu

Lady Rich By Özlem Yağız

Magazin - Nisan 22, 2022 7:02 pm A A

Almanya Berlin doğumludur.

İstanbul’da ilköğrenimi okuduktan sonra Adana’ya gelerek uzun süre kaldıktan sonra eğitimine devam etti. Ankara üniversitesi işletme Fakültesi’ni kazanan Özlem Yağız daha sonraları İtalya Milano Euro’mda school Istıtuto europeo per la moda dal Styling eğitimi almıştır .

Önce Milano da atelier Angela bellomo da staj yapmış daha sonra monoca monte Carlo da, ardından Fransa champs elysees de bir atölyede çalışmıştır.

2014 yılında tekrardan Adana’ya dönüş yapmış, yaklaşık 40 yıllık üretim yapan Türkiye’nin ilk organik yumurta üretimi yapan ailesinin çiftliğinde, kaldı.

Tanınmış aileye sahip olan Yağız İşletmesinde broyler tavuk ve organik yumurta zeytin üretimi yapmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

Modaya olan hayranlığı ve düşkünlüğü ile yeni projeler kazandırmaya ve ünlülerin vazgeçilmez ismi olmaya başlamıştır. Güzelliği ile de bilinen Özlem Yağız şık kıyafet tasarımları ve takıları ile 2015 yılında lady Rich by Özlem yağız olarak Türk patent enstitüsünden bir iç çamaşırı firması olarak tescillemiştir .Yağız tüm günlerini ise yurt içi ve yurt dışı olarak planlamakta ve modaya olan hayranlarının tasarımlarını sunmaktadır

 

Magazin - 7:02 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER