Mahsun Kırmızıgül’den çok konuşulacak Taliban çıkışı: Savaş çıkaracaklar…

Magazin - Ağustos 17, 2021 5:23 pm A A

Ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül Twitter hesabından Taliban ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Afganistan’daki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz” diyen Kırmızıgül, Taliban’ın yönetimi ele geçirmesinden sonra İran ile Afganistan arasında savaş çıkarılacağını iddia etti.

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban’la ilgili çok çarpıcı bir değerlendirme geldi. Kırmızıgül, Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele almasından bir sonraki hamlenin İran ile Afganistan arasında savaş doğurmak olduğunu iddia etti.

Kırmızıgül, “Yeni senaryo yazılmış. Yok edemedikleri İran İslam Devletine karşı, Afganistan Sunni İslam Devleti tanınacak ve güçlendirilecek, silahlandırılıcak. Sonrasında ise BOP’nin final sahnesinde bu iki ülke savaştırılacak. Bu kirli oyun mezhepçi ülkeleri de içine alıp paramparça edecek. Afganistandaki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz. Ülkesine karşı darbe yapan bu canilere, emperyalizminin maşası olan bu ırz düşmanlarına kardeşim diyenleri sakın unutmayın. Çünkü aynı oyunu bu ülkede oynayacaklar.” dedi.

Magazin - 5:23 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER