11° Parçalı bulutlu

Mansur Yavaş’tan 1,5 milyon euroluk bir tasarruf daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi 24 yıldır atıl duran bir vagonu tamir ederek 1,5 milyon euro tasarruf sağladı. EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi, 1997 yılında yaşanan kaza sonucu kullanım dışı bırakılan bir vagonu yeniden tamir etti. EGO’nun kendi imkanlarıyla yaptığı bakım ve onarım çalışması sayesinde tasarruf elde edildi. ANKARAY Merkez İşletmesi içerisinde bulunan […]
Gündem - Ağustos 17, 2021 5:08 pm A A

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi 24 yıldır atıl duran bir vagonu tamir ederek 1,5 milyon euro tasarruf sağladı.

EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi, 1997 yılında yaşanan kaza sonucu kullanım dışı bırakılan bir vagonu yeniden tamir etti. EGO’nun kendi imkanlarıyla yaptığı bakım ve onarım çalışması sayesinde tasarruf elde edildi.

ANKARAY Merkez İşletmesi içerisinde bulunan Araç Bakım Onarım Atölyesi’nde yaklaşık bir yıl süren tamirat çalışmalarıyla belediye bütçesine 1,5 milyon euro katkı sağlanırken, vagonun test sürüşlerine de başlandı. Büyükşehir Belediyesi, kısa süre içinde yenilenen vagonu servise çıkaracak.

“24 YIL SONRA…”

 

Yıllardır atıl durumda bırakılan vagonu yeniden hizmete kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden EGO Genel Müdür Yardımcısı Emin Güre, şu bilgileri verdi:

“Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın tasarruf tedbirleri kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. ANKARAY işletmemizde 24 yıl önce yaşanan bir kazadan sonra bir vagonumuz kullanım dışı kalmış. Yeni bir vagonun bedeli 1,5 milyon euro. Biz de bu rakamı dikkate alarak, vagonumuzu geri kazandırmak için çalışmalarımıza başlamıştık. Yaklaşık bir yıl gibi bir sürede arkadaşlarımızın çabalarıyla bu trenimizi tamir ettik. Her türlü test ve sertifikasyon işlemlerini de tamamladık ve ilk sürüşümüzü gerçekleştirdik. 4-5 aylık test sürüşümüzün ardından da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. ANKARAY işletmemizde bir trenimizin daha devreye girmesiyle rahatlama olacak.  Sefer aralıklarımız daha hızlanırken, 1,5 milyon euroyu da belediyemize kazandırmış olduk.”

Bu haber 203 kez okundu.
Gündem - 5:08 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.