16° Parçalı bulutlu

Merck, Yeni Çalışma Modeliyle Oyunun Kurallarını Kalıcı Olarak Değiştiriyor

Merck Global’in “Future Ways of Working” (Geleceğin Çalışma Modelleri) projesi 1 Ocak 2022 itibariyle Merck Türkiye’de hayata geçirildi.
Ekonomi - Ocak 13, 2022 12:00 pm A A

Merck Global’in “Future Ways of Working” (Geleceğin Çalışma Modelleri) projesi 1 Ocak 2022 itibariyle Merck Türkiye’de hayata geçirildi.  “Geleceğin Çalışma Modelleri” ile çalışanların iş-yaşam dengesine önem vererek ve en verimli şekilde çalışmalarını sağlayarak, pozitif bir ortamda güçlü iş sonuçlarına ulaşmak hedefleniyor.

 

Ülkemizde yaklaşık 200 kişilik bir organizasyonu olan bilim ve teknoloji şirketi Merck çalışanlarının 60’ı merkez ofis, 40’ı da saha ekiplerinden oluşuyor. Pandemi öncesinde de esnek çalışma saatleri ve uzaktan çalışma uygulamasına sahip olan Merck Türkiye, ilk vakanın görülmesiyle birlikte tamamen uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı.  

“Merck’te ‘Geleceğin Çalışma Modelleri’ ile geleceği çalışanlarımızla birlikte şekillendiriyoruz” diyen Merck Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Gaye Mesçioğlu; “Artık bilgisayarımızın ve internet bağlantısının olduğu her yerden işimizi kolayca yapabiliyoruz. Bu model sorumluluk alma, işi sahiplenme, çeviklik, psikolojik sağlamlık, zaman yönetimi ve kişisel disiplin gibi yetkinliklerin de öne çıkmasını sağladı” diyerek sözlerine  devam etti. İletişim teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü gelişmeler ve pandemiyle birlikte bu teknolojilerin hızla hayatımıza girmesi sonucu, şirket içi iletişim kanalları olarak çevrim içi platformların ve sanal iletişim araçlarının ön plana çıktığının da altını çizdi.

“Merck oyunun kuralını kalıcı olarak değiştiren bir projeyi hayata geçirdi.”

Merck Global’in “Future Ways of Working” (Geleceğin Çalışma Modelleri) projesini 1 Ocak 2022 itibarıyla Merck Türkiye’de hayata geçirdiklerini belirten Mesçioğlu; “Geleceğin Çalışma Modelleri” ile çalışanlarımızın iş-yaşam dengesini de önemseyerek onlara daha fazla esneklik sunmayı, en verimli şekilde çalışmalarını sağlayarak pozitif bir ortamda güçlü iş sonuçlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yeni model ile hem çalışma şekillerimizi hem de liderlik etme ve öğrenme şekillerimizi geliştiriyoruz” dedi.

“Geleceğimizi çalışanlarımızla birlikte şekillendireceğiz”

Merck Türkiye’de “Geleceğin Çalışma Modeli” yönetici ve çalışanın karşılıklı anlaşma yoluyla çalışma zamanını, yer, süre ve dağılım bakımından düzenlediği çalışma modelini ifade ediyor. 

Bu modeli hem çalışanın hem de işverenin ihtiyaçlarını kapsamak ve karşılamak üzere geliştirdiklerini belirten Mesçioğlu; “Yeni modelimizi “Esnek ve Uzaktan / Hibrit Çalışma Modeli” olarak adlandırdık ve çalışanlarımıza “Uzaktan / Hibrit Çalışma”, “Esnek (Değişken) Çalışma Saatleri”, “Kısmi Süreli (Part-time) Çalışma” ve “İş Paylaşımı” gibi farklı alternatiflerle çalışma modelleri sunduk. Bu kapsamda yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza “Bilgilendirme Toplantıları” düzenledik. Bu seanslarda yöneticilerimizin ekiplerinin tüm potansiyellerini ortaya çıkarmaları için mümkün olan en iyi çalışma ortamını oluşturmalarına yardımcı olacak araçlar sağladık.” dedi.

“İyi Olma Hali (Wellbeing) Kampanyasıyla “Geleceğin Çalışma Modelleri” projesini daha da güçlendirdik”  

Merck Türkiye “Geleceğin Çalışma Modelleri” projesini hayata geçirirken bütünsel bir yaklaşımla pandemi ile başlayan değişim ve dönüşüm sürecinde çalışanlarına destek olmak amacıyla “İyi Olma Hali (wellbeing)” kampanyasını da hayata geçirdi.  Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer, “Değişim yenilikleri beraberinde getirirken, zaman zaman zorlayıcı bir süreç de olabiliyor. Bu değişim ve dönüşüm yolculuğumuzda çalışanlarımıza destek olmaya, farklı araç ve kaynaklar sunarak yanlarında olduğumuzu hissettirmeye devam ediyoruz. Gelişim kültürüne verdiğimiz önemle amacımız hem  hedeflerimize hep birlikte koşmak, hem de birlikte bütünsel sağlığımızı ve iyi olma halimizi desteklemek ve geliştirmek” dedi. 

Aralık 2021’de lansmanı gerçekleşen Merck Türkiye İyi Olma Hali (Wellbeing) Kampanyası, gelişim sohbetleri, seminer ve uygulamalar, bütünsel sağlık konularında ipuçları, pek çok farklı platformda online eğitim önerileri, kitap ve video paylaşımlarıyla devam ediyor. 

İlk ayın konusu olarak, belirlenen ‘Bütünsel Zindelik’, uzman eğitmen ve koçlarla yapılan seminerlerde işlendi. Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Gaye Mesçioğlu, “Gelecek aylarda farklı konu ve konuklarla devam edecek olan “İyi Olma Hali” kampanyamızla, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşamın kapılarını hep birlikte aralamayı, yaşam kalitemizi arttıran bütünsel sağlık ve zindelik halimizi yükseltilmeyi hedefliyoruz.” diye sözlerini noktaladı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 12:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Belediye Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
  Nevşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, şehir içinde ulaşımın aksamaması ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 02
  Fuarlar ilk günden yoğun ilgi gördü
  Antalya ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve 21 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek olan '28.
 • 03
  Belediye Ekipleri Buzlanmaya Karşı Solüsyon Çalışması Yapıyor
  Nevşehir Belediyesi, akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte trafikte sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan yollarda ve ana arterlerde buz solüsyonu uygulaması yaptı.
 • 04
  Buldan: HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere zeminidir, yalanlarınızın hükmü yoktur
  Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Buldan, şunları söyledi: Hrant’ın bize emanet ettiği barışı ve özgür ülke düşünü unutmadık Yarın 19 Ocak, yani Sevgili Hrant Dink’in katledilişinin 15’inci yıl dönümü. Sevgili Ahparig’i saygıyla, sevgiyle ve büyük özlemle anıyorum. Evet, Hrant’sız 15 yıl geçti ama umut dolu […]
 • 05
  Zeynep Yılmazok: Kimdir? kaç yaşında ve aslen nerelidir?
  Zeynep yılmazok aslen Erzurum’lu olup İstanbul doğumlu 38 yaşında 4 çocuk annesi Üsküdar Kuzguncuk’da Cafe Bonbon adınca çok şirin bir mekan işletmecisi. İşletmeyi diğerlerinden ayrı kılan ise tüm ürünlerini kendisi en sağlıklı ve doğal ürünler kullanarak hazırlıyor. Özellikle ev yapımı soslar ve reçellerle kahvaltısı çok ilgi görürken kendi yöresine ait kete ve kadayıf dolmasıda bulunuyor. […]
 • 06
  Öğrencilere Zabıta Mesleği Tanıtılıyor
  Malkara Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, Zabıtası Meslek Tanıtım etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere zabıta mesleğinin tanıtımı, görevi ve zabıtanın sorumluluk alanı gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.
 • 07
  Büyükşehir Belediyesi Aydın’ı beyaza bürüyen kara karşı çalışma yapıyor
    Sabahın erken saatlerinden itibaren Aydın'da etkisini gösteren şiddetli kar yağışına karşı hazırda bekletilen Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda çalışma yapmaya başladı.
 • 08
  Balat ek hizmet binası törenle açıldı
  Nilüfer Belediyesi, Balat Mahallesi’ne bölgenin pek çok ihtiyacını karşılayacak bir hizmet binası kazandırdı.