13° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

Nadir-X Projesine Dotcomm Awards’tan platinyum ödül!

Nadir-X projesi, dünyanın en köklü iletişim platformlarından biri olan Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından düzenlenen dotCOMM Awards'a damgasını vurdu.
Gündem - Ağustos 13, 2021 11:18 am A A

Nadir-X projesi, dünyanın en köklü iletişim platformlarından biri olan Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından düzenlenen dotCOMM Awards'a damgasını vurdu. GEN'in koşulsuz desteği ile nadir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla başlatılan proje, “Web site” kategorisinin “Sağlık ve Yaşam” alanında platinyum ödülünü kazandı.

Nadir hastalıklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 2020 yılında başlatılan ‘Nadir-X’ projesi, dotCOMM Awards reklamcılık ve pazarlama yarışmasında “Web site” kategorisinin “Sağlık ve Yaşam” alanında en iyi proje seçildi. Bu yıl dünyanın her yerinden 2 bin 500’den fazla başvurunun değerlendirildiği ve web alanında yaratıcılık ve dijital iletişimde mükemmelliğin onurlandırıldığı dotCOMM Awards’da ‘Nadir-X’ projesi, platinyum ödülüne layık görüldü. 

Projenin önemli ayaklarından biri olan web sitesinde, 'Nadiriz ve Güçlüyüz' mesajı verilirken, nadir hastalıklara sahip çocukların mücadelelerine destek veriliyor. Sitede ayrıca Kistik Fibrozis, Spinal Müsküler Atrfoi (SMA), Sistinozis ve Duchenne Kas Distrofisi (DMD) hastalıkları ile ilgili de önemli bilgilere yer verilerek kamuoyunun doğru bilgi kaynağına ulaşması sağlanıyor. 

Nadir-X projesi için oluşturulan farkındalık çizgi romanında, nadir hastalıklara sahip çocukların nadir yanlarından güç alarak birer kahramana dönüşmelerinin hikayesi anlatılmıştı. Proje, SMA gibi hastalıkları da çizgi roman serisine ekleyerek, ‘nadir kahramanların’ hikâyelerini anlatmaya 2021 yılında da devam edecek.

dotCOMM Awards nedir?

 dotCOMM Awards, dünyanın en köklü ve saygın pazarlama ve iletişim platformlarından Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından 1994 yılından bu yana düzenleniyor. ABD menşeli dotCOMM Awards, AMCP tarafından atanan bir jüri ile her yıl dünya çapında 200.000’in üzerindeki katılımcıdan gelen, dijital pazarlama alanındaki en prestijli işlere ödül veriyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu haber 302 kez okundu.
Gündem - 11:18 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.