16° Parçalı bulutlu

NESTLÉ Kahvaltılık Gevrekler, Sosyalben Vakfı ve Migros İş Birliğinde Gerçekleştirdiği Projenin İlk Fazında Binlerce Çocuğa Ulaştı

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliğiyle çocukların eğitimine destek vermek amacıyla başlatılan “Yetenek Kaşifleri” projesinin ilk fazında 1000 çocuğa ulaşıldı.
Eğitim - Ocak 14, 2022 9:30 am A A

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliğiyle çocukların eğitimine destek vermek amacıyla başlatılan “Yetenek Kaşifleri” projesinin ilk fazında 1000 çocuğa ulaşıldı. “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve kırtasiye malzemeleri Eylül- Aralık 2021 tarihleri arasında 8 ilde taşımalı eğitimde öğrenim gören çocuklara gönderildi. Çocukların temel okuryazarlık becerilerini destekleyecek eğitim kitine ek olarak, SosyalBen Vakfı tarafından yaratıcı yazarlık atölyeleri de düzenlenecek. Bu atölyelerde, kendini ifade etme, ekip çalışması, yaratıcılık, iş birliği gibi konular anlatılacak ve farklı eğitim kitleri SosyalBen Çocukları ile buluşturulacak. Projenin ikinci fazı Ocak- Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliği ile “binlerce çocuğa eğitim yolculuklarında destek olma” amacıyla başlattığı projenin ilk fazını tamamladı. Eylül- Aralık 2021 tarihleri arasında ilk fazı hayata geçirilen proje kapsamında “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve kırtasiye malzemeleri 1000 çocuğa ulaştırıldı. Kitler ilk etapta Afyon, Bayburt, Burdur, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, Karabük ve Erzurum’daki taşımalı eğitimde öğrenim gören çocuklara gönderildi.

 

7-11 yaş aralığındaki çocukların okuma yazmaya hazırlık becerilerini desteklemek üzere hazırlanan eğitim kitlerinde; okuma yazma etkinliğinin uygulama yöntemleri ve çeşitli aktiviteler, çocukların okulda, sınıfta ve evde gerçekleştirebileceği faaliyet ve egzersizler bulunuyor. Etkinliklerin uygulamalarını hem yazılı hem de videolu olarak anlatan bir bilgi kitapçığı da hazırlandı. Bu öğretim seti, e-SosyalBen’in desteğiyle teknolojiyle de buluşturularak, çocukların etkinlik videolarına QR kodlarını okutarak ulaşabilmeleri sağlandı. 

 

Eğitim kitine ek olarak, SosyalBen Çocuklarına yaratıcı yazarlık atölyeleri de düzenlenmeye başlandı. Yaratıcı yazarlık atölyeleri Aralık ayında Fatih Yedikule İlkokulu’nda ve Eskişehir’deki Çukurhisar İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Her iki ilde katılımcı çocuklara kitler dağıtıldı ve “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” eğitimleri verildi. 

 

Projenin ikinci fazı Ocak – Haziran 2022 tarihleri arasında belirlenecek şehirlerde SosyalBen Vakfı tarafından düzenlenecek atölyelerle devam edecek. Çocuklara bu atölyelerde, kendilerini ifade etme, ekip çalışması, yaratıcılık, iş birliği gibi konular anlatılırken, farklı eğitim kitleri de SosyalBen Çocukları ile buluşturulacak.

 

Türkiye’deki eğitim imkanlarının arttırılması ve eğitimde fırsat eşitliğinin desteklenmesinin önemine inandıklarını söyleyen Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın eğitimine yönelik projelere özel önem veriyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler olarak, Migros ve SosyalBen Vakfı partnerliğiyle binlerce çocuğun eğitim yolculuklarına ve gelişimlerine destek olabilmek üzere güzel bir proje başlattık. Öğrenmede fırsat eşitliğinin yaratılması adına önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Başarıyla tamamlanan ilk fazda 1000 çocuğumuza ulaşmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Atölye çalışmalarıyla devam edecek ikinci fazda da hedefimiz yine 1000 çocuğumuza ulaşabilmek. Proje partnerlerimize ve Migros mağazalarında satışa sunulan NESQUIK®, NESFIT® ve CORN FLAKES® kahvaltılık gevrek paketlerinden satın alarak binlerce çocuğun eğitimine destek veren tüm tüketicilerimize katkıları için teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçladıklarını belirten SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “Özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar için daha da hızlı bir şekilde kalıcı adımlar atılması gerektiğine inanıyoruz. Etkin öğrenmenin farklı metotlar ve uzman deneyimiyle çocuklarla buluşturulmasına ortam hazırlıyor, bu metotları teknolojik altyapıyla destekliyoruz. Yaşıtlarıyla eşit imkanlarda nitelikli eğitime erişemeyen çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen fiziki ve dijital saha çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ve Migros ile gerçekleştirdiğimiz bu projeyi öğrenmede fırsat eşitliğinin yaratılması adına son derece önemsiyoruz. İkinci fazda vereceğimiz atölye çalışmalarıyla bin çocuğumuza daha ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Eğitim - 9:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]