16° Parçalı bulutlu

Nihat Doğan’dan Leman Sam’a Tepki. “En Büyük Soysuz Sensin

Magazin - Ocak 13, 2022 12:21 pm A A

Flash Tv’ de yayınlanan ve farklı formatıyla Türk televizyonlarının en olaylı programı olmayı başaran  “AL SANA HABER” in her gün değişen konuk yorumcularında bugün masada Başak Çokan, Bahar Candan ve Nihat Doğan vardı.

Ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum için uzun süreli linçe maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar.” ifadelerini kullanınca ırkçılık yapmakla suçlanan Sam’ ın bu paylaşımının altına binlerce tepki geldi. Bir tepki de “AL SANA HABER” yorumcusu Nihat Doğan’dan geldi.

Flash Tv’ de yayınlanan ve farklı formatıyla Türk televizyonlarının en olaylı programı olmayı başaran  “AL SANA HABER” in her gün değişen konuk yorumcularında bugün masada Başak Çokan, Bahar Candan ve Nihat Doğan vardı.

Ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum için uzun süreli linçe maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar.” ifadelerini kullanınca ırkçılık yapmakla suçlanan Sam’ ın bu paylaşımının altına binlerce tepki geldi. Bir tepki de “AL SANA HABER” yorumcusu Nihat Doğan’dan geldi.

Nihat Doğan; “Leman Sam’ ı bu ırkçı söylemlerinden dolayı kınıyorum. Bu faşizmdir. Bu kafatasçılıktır. Mülteciler üzerinden memleket politikasını eleştiren sözler söylenseydi veya sosyo-kültürel seviye tartışılsaydı sözler ciddiye alınabilirdi. Ama soysuz Araplar diyerek burada tamamen İslami düşmanlık olduğunu düşünüyorum. Bilinçaltındaki İslami düşmanlığın dışa vurumudur. Benim peygamberimin ırkına mensup olan insanları hedef alması art niyetlidir. Benim peygamberim Arap. Sen benim peygamberime soysuz diyemezsin. Peygamberimin soyuna soysuz diyorsan en büyük soysuz sensin. Evet bugün bu ülkede mülteci sorunu vardır. Ama bu atılan tweetin bu sorunla ilgisi yoktur. Bu ülkede daha geçen gün 3 tane Suriyeli genci diri diri yaktılar. Kim yaktı? Senin Türklerin yaktı. Ağzından bir kelime çıktı mı bununla ilgili? Biz de ahlak abidesi değiliz. Kimseyi hedef gösteremeyiz. ”  diyerek tepki gösterdi.

Seyhan Soylu ise; “Ülkelerin savaş gibi elzem durumları vardır. Ve ülkelerini terk ederler. Bu İran’ da da oldu. Orada devrim oldu. Bir sürecin de 3-4 milyon insan gitti. Türkiye de yaşayan İranlı var, Afgan var, Ermeni var, İngiliz var. Türkiye Ortadoğu’ nun merkezindeki bir ülke konumunda. Leman Sam’ ın bu tweette yapmış olduğu gibi daha önce de ırkçı bir söylemle “Hacca giderek pislik Araplara para kazandırmam” demesi Hac ile ilgili hassasiyeti yüksek olan insanlar bunu İslamiyet’e saldırı olarak algılar. Ama Leman Sam şöyle demiş olsaydı “Araplar bizi Kurtuluş Savaşımızda sırtımızdan vurdular” demiş olsaydı bu tamam. Ya da “Haşimi’ nin sembolü olan 515’ i yazarak Adana’ da Urfa’ da geziyorlar. Çetecilik mi yapıyorlar.” diye sorsaydı bu da tamam ama gerisi ırkçı söylemdir.”  yorumunda bulundu.

Magazin - 12:21 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]