26° Parçalı az bulutlu

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Engelsiz Atölye’yi ziyaret etti

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Engelliler Haftası dolayısıyla 13 Mayıs 2022 Cuma günü Ödemiş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Atölye’yi ziyaret etti.
Gündem - Mayıs 16, 2022 10:20 pm A A

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Engelliler Haftası dolayısıyla 13 Mayıs 2022 Cuma günü Ödemiş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Atölye’yi ziyaret etti. Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada özel öğrencilerin yaptığı el sanatı ürünleri ilgi odağı oldu.

Hem farkındalığı hem de dayanışmayı artırmak amaçlandı
Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Engelsiz Atölye’yi ziyaret etmeye karar verirken aynı zamanda atölyenin temel ihtiyaçlarına da odaklandı. Bu kapsamda kurs programının günlük işleyişinde lazım olabilen birçok ürünün temini için bir dayanışma hareketi başlatılırken, gerçekleştirilen ziyarette aynı zamanda bu hediyeler öğrencilere ulaştırıldı.

Öğrencilerin eserleri incelendi
Bengisu Mahallesi Katlı Otopark altında Ödemiş Belediyesi’nce tahsis edilen mekanda faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Atölye’ye yapılan ziyarette öncelikle Gençlik Meclisi gönülleri ve öğrenciler birbiriyle tanıştı. Ardından birbirinden güzel eserler konuklar tarafından incelendi. Birçok materyalden üretilen eserler arasında akrilik boya ile yapılan resimler, seramik ve kilden yapılan hediyelik eşyalar, çalı süpürgesinden üretilen duvar süsleri dikkati çekti.

Birlikte kitap okuma saati yapıldı
Öğrencilerin eserlerinin incelenmesinin ardından Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, öğrencilere ve konuklara kitap okudu. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve savaştığı cepheleri özel öğrencilere uygun şekilde anlatan bir kitabı seslendiren Üçler, öğrencilerden ve konuklardan alkış aldı.

Genel Sekreter Yücel Uğur Uçar, eğitmenlerden bilgi aldı
Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Uğur Uçar, atölye eğitmenleri Rahşan Ak ve Vildan Akseki’den atölyedeki öğrencilerin durumu ve günlük işleyiş hakkında bilgi aldı. Buna göre yaşları 22-46 arasında değişen 7 öğrencinin engellilik dereceleri ve türleri de çeşitlilik gösteriyor. Öğrencilerin sosyalleşmesine ve hayata tutunmasına katkı yapmaya çalışan atölyenin işleyişi de öğrencilerin durumu dikkate alınarak belirleniyor. Günlük programda yürüyüş saati, el sanatı eğitimi, kitap saati ve bolca oyun yer alıyor.

Üçler: “Ziyaretlerimize devam edeceğiz.”
Gençlik Meclisi gönüllüleri ve atölye öğrencileri arasında kaynaşmanın sağlandığı ve renkli diyaloglara sahne olan buluşmanın son kısmında duygu ve düşüncelerini belirten Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Vekili Büşra Üçler, “Farkındalık günlerinde gerçekleştirilen etkinlikleri değerli buluyorum. Biz de meclis olarak duyarlılığımızı ortaya koymak konusunda hassasiyet gösteriyoruz, lakin özellikle toplumda dezavantajlı şeklinde tanımlanan gruplar için bir şeyler yapmak adına yalnızca farkındalık günleriyle yetinmemeliyiz. Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak engellilerin hayata katılımını ve kent kısımlarına erişimini her daim gündemde tutmak için çalışacağız. Engelliler haftasında burada olmak bizim için mutluluk sebebi. Bunun daha da anlam kazanması için farklı zamanlarda da buraya ziyaretlerimiz olacak. Burada tanışma fırsatı bulduğumuz özel bireylerimizin yetenekleri ve gayretleri bizde hayranlık uyandırdı. Ayrıca atölye eğitmenlerimiz Rahşan Ak ve Vildan Akseki’ye gösterdikleri özveri ve gayret için meclisimiz adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 10:20 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Mudanya Lezzet Şenliği Başladı
  Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, Mütareke Meydanı’nda başladı.
 • 02
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi’den Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İş Birliği
  Aydem Perakende ve Gediz Perakende ile Yapı Kredi arasında çiftçilere yönelik önemli bir iş birliğine imza atıldı.
 • 03
  Kabotaj Bayramı Didim’de Kutlandı
  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Didim'de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
 • 04
  İzmir Körfez Festivali başladı
  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Başkan Tunç Soyer’in de katıldığı kortejle başladı.
 • 05
  CHP Kadın Kolları, “YaşamHak Çağrı Hattı” ile Sokakta Kendini Güvensiz Hisseden Kadınlara Eşlik Edecek
  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulamayı tanıttı. Nazlıaka, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirterek “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında […]
 • 06
  Meral Akşener’den asgari ücret tepkisi: Sandık zamanı gelmiş demektir
  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5500 TL olarak açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tespit komisyonuyla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıkladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından […]
 • 07
  Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
  Asgari ücretin 5 bin 500 liraya yükseltilmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022’nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu. “İşçinin günlük asgari ücreti 215 lira” Asgari ücret kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. […]
 • 08
  Sigaraya zam Yarından itibaren uygulanacak
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sigaraya zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın paylaştığı listede zamlı fiyatların 2 Temmuz itibarıyla uygulanacağı görülüyor. İğneden ipliğe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kez zammın adresi sigara fiyatları oldu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yeni fiyat listesini paylaşarak sigaraya […]