16° Parçalı bulutlu

Öğrencilerle “EREN” Filmini İzleyen Sandıkçı “Birlik” Mesajı Verdi

Öğrencilerle birlikte ‘KEŞİŞME: İyi Ki Varsın Eren’ filmini izleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Gündem - Ocak 12, 2022 3:40 pm A A

Öğrencilerle birlikte ‘KEŞİŞME: İyi Ki Varsın Eren’ filmini izleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencilerle birlikte ‘KEŞİŞME: İyi Ki Varsın Eren’ filmini izledi. Filmi güzel ve etkileyici bulduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, böylesine güzel bir filmi öğrencilerle birlikte izlemekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. “Perdeye yansıtılan gerçek bir olayı hep birlikte izledik” diyen Başkan Sandıkçı; doğusu batısı, kuzeyi güneyi ile ülkemizin her yerinde halkımızın asırlardır kardeşçe yaşadığını belirtti.

Sandıkçı, gençlere verdiği sözü tuttu

Geçtiğimiz hafta “Başkana Soru-Yorum” adlı programda 15 Temmuz Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Başkan İbrahim Sandıkçı, gençleri “KESİŞME: İyi Ki Varsın Eren” filmine götürme sözü vermişti. Okul idareci ve öğretmenleri eşliğinde tüm öğrencileri sinemaya götüren Başkan İbrahim Sandıkçı gençlere verdiği film sözünü yerine getirdi. Gençlere yönelik proje ve etkinliklere büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, “Bizler bugünün gençlerine sahip çıktığımız sürece ülkemizin geleceğine de yarın onlar sahip çıkacaktır. Onlar ne kadar donanımlı ve nitelikli yetişirse gelecekte ülkemizde o kadar mutlu ve müreffeh yaşarız” diye konuştu. Filmi izlemekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden öğrenciler film sonunda Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etmeyi unutmadı.

“Asırlardır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz”

Doğusu batısı, kuzeyi ve güneyi ile ülkemizin tüm coğrafyasında yaşayan vatandaşların asırlardır kardeşçe yaşadığına ve bu kardeşliğin kıyamete kadar süreceğine vurgu yapan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı “Hain emeller peşinde olan güruhlar her zaman olacak. Bunlar dün vardı, bugün de var, yarın da olacak. Ama önemli olan bizim bütün vatandaşlar olarak birlik ve beraberliğimizi korumamızdır” diyerek birlik mesajı verdi. Başkan İbrahim Sandıkçı, şunları söyledi: “Filmde anlatılanlar çok da eski değil; 2017 yılında yaşandı. Bundan dört yıl önce bu ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden teröristlere karşı genci, yaşlısı, çocuğu, resmi görevlisi, askeri ve polisi ile bu ülkenin tüm ferdinin topyekûn şekilde verdiği bir mücadelenin anlatımıydı. Filmdeki bu operasyonda şehit olan Eren’imize, Ferhat Gedik komutanımıza ve mukaddesat uğruna bir an bile tereddüt etmeden canını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Biz de ‘İyi ki varsın Eren’ diyoruz.”

 

‘KESİŞME: İyi Ki Varsın Eren’ filminde Trabzon’un Maçka ilçesinde Mehmetçik’in teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in gerçek hayat hikayesi anlatılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 3:40 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör’e Anlamlı Ziyaret
  Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediyesi’ni Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansının Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan ve Alaattin Çakıcı’nın da baş danışmanlığını yapan Gazeteci Ferhat Aydoğan ziyaret etti. Aydoğan Burdur ilinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak Kzızılkaya beldesine geldi. Aydoğan Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediye başkanı İlkay […]
 • 02
  Büyükşehir, Tipide Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu
  Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kuvvetli fırtına ve tipide mahsur kalan 100’lerce araç ve vatandaşı kurtarmak için var gücüyle çalışıyor.
 • 03
 • 04
  ASAT’ta işçiyi sevindiren sözleşme
  Antalya ASAT Genel Müdürlüğü ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Antalya Şubesi arasında 2 bin 95 işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 05
  Kar tatili olan iller belli oldu!
  Yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi… Valilikler açıklamayı peş peşe yaptı… İşte kar tatili olan iller… ADIYAMAN Önceki akşam sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verilmesine karar veren Adıyaman Valiliği, bugün eğitim ile ilgili yeni bir karar aldı. Salı ve Çarşamba günü tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklandı. Adıyaman […]
 • 06
  Motorine zam İşte il il motorin fiyatları!
  Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… İşte il il […]
 • 07
  Hrant Dink 15 yıl önce bugün katledildi
  Gazeteci Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Cinayeti azmettirenlerin yargılandığı dava ise halen sonuçlanmış değil. Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, çalıştığı gazetenin önünde, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Devlet görevlilerinin planlayıcısı olduğu ortaya çıkan ve 17 yaşındaki saldırganın gerçekleştirdiği cinayetin azmettiricileri ise […]
 • 08
  Sağlıkta Eylem Sürecek
  Sağlıkta Eylem Sürecek. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi. Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir […]