16° Parçalı bulutlu

PowerEdge: Küçük, orta, büyük ölçekteki işletmeler için İnovasyon Motoru

Büyüklüğü ne olursa olsun her işletmeye yönelik esnek, güçlü ve uygun maliyetli çözümler sunan blok yapı mimarisine sahip rack sunucular ve daha az yer kaplayan yenilikçi tasarıma sahip tower tipi sunucular artık her yerde.
Teknoloji - Ocak 13, 2022 1:00 pm A A

Büyüklüğü ne olursa olsun her işletmeye yönelik esnek, güçlü ve uygun maliyetli çözümler sunan blok yapı mimarisine sahip rack sunucular ve daha az yer kaplayan yenilikçi tasarıma sahip tower tipi sunucular artık her yerde.

Uç işlemler artık her yerde. Veri ve bilgi işleme artık yalnızca veri merkezleriyle sınırlı değil… İş modellerinin daha dağıtık hâle gelmesiyle, günümüzde işletmeler uyarlanabilir ve esnek bir altyapıya ihtiyaç duyuyor.

İşletmeler, hedeflerine ulaşmak için her zaman pazarın neye ihtiyacı olduğunu ve hedef müşterilere nasıl ulaşılacağını anlamaya çalışırlar. Bilgi işlemeyi en çok değer yaratabileceği yere kadar genişletmek için modern altyapılardan yararlanarak dijital dönüşümü sağlamaları da aynı derecede önemli. Büyüklüğü fark etmeksizin her işletme, Dell EMC PowerEdge sunucularla etkin bir şekilde ölçeklendirme yapabiliyor, verileri hızlı ve güvenli bir şekilde işleyebiliyor, bir veri merkezi dâhilinde veya haricen daha bağlantılı müşteri deneyimi sunabiliyor ve tüm bunları yaparken de maliyetleri ve verimliliği optimize edebiliyor.

Dell EMC PowerEdge sunucuları, gelişen BT ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli esnekliğe sahip olan ve veri oluşturulan noktada gerçek zamanlı iş değeri sağlayan uyarlanabilir bilgi işleme sayesinde inovasyon motorunuzu güçlendiriyor. Dell Technologies, uç ve telekomünikasyon ortamları için özel olarak oluşturulmuş sunucular da dâhil olmak üzere geniş sunucu portföyüyle müşterilerinin değişen dijital ortamda yol almalarına olanak tanıyor.

Dell Technologies, bilgiyi daha az gecikmeyle güvenli bir şekilde işlemek için küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra kurumlar için tasarlanmış Intel® Xeon® işlemcili yeni PowerEdge giriş seviyesi rack ve tower sunucuları piyasaya sunuyor. Bu sunucular sayesinde işletmeler, sahip oldukları kabiliyetleri geleneksel bir veri merkezinin ötesine taşıyarak bilgiyi hemen ilgili yerde elde edebiliyor, müşteri ve çalışan deneyimlerini iyileştirmek için içgörü kazanıyor. PowerEdge; uygun fiyatlı, blok yapı mimarisine sahip sunuculardan yeni T550 gibi güçlü ve etkili sunuculara kadar, kritik ve ileri düzey iş yüklerini destekleyebiliyor. Ofis ortamları için akustik ve termal özelliklerle tasarlanan bu sunucular, veri merkezlerinde kullanılabiliyor. Ayrıca uzak ofisler/şubeler, perakende ve konaklama sektörü ve lojistik operasyonlar da dâhil olmak üzere birçok uç ortamda kullanım için de ideal.

 

PowerEdge giriş seviyesi rack ve tower sunucular

Yeni Intel® Xeon® E-2300 işlemcilere sahip PowerEdge giriş seviyesi rack ve tower sunucular, verimliliği artırmak için ek bilgi işleme yetenekleri, bellek ve depolama alanı sağlıyor. Bu sunucular, kritik iş yükleri, bulut altyapısı ve satış noktası işlemleri için esnek, uygun maliyetli ve güvenilir platformlar. PowerEdge T350 ve R350 sunucular, uygulamaların ve hizmetlerin kesintisiz çalışmasını sağlamak için hot-plug (tak-çıkar) önyükleme sürücüsü seçenekleri gibi yüksek elverişlilik özelliklerine de sahip. Bunlara ek olarak müşteriler, veri yönetimi konusunda artan taleplerini karşılamak için genişletilmiş depolama seçeneklerinden yararlanabiliyor.

Yeni tek soketli PowerEdge sunucular daha optimize bir tasarıma sahip olup, T350 sunucuların güncellenen tasarımı ise bir önceki nesle göre yüzde 37 oranında daha az yer kaplıyor. Bu sayede alan kısıtı olan yerlerde bu sunucular daha da kullanışlı bir hâle geliyor.

Sunucu portföyünde yapılan bu güncellemelerle küçük, orta ve büyük ölçekteki işletmelerin tamamı değişim, uyum ve büyüme sağlayabiliyor.

 

Dell EMC PowerEdge T550

Bu yılın sonunda piyasaya çıkacak ve 3. Nesil Intel® Xeon®ölçeklenebilir işlemcilerle desteklenen PowerEdge T550, genişletilebilirliği ve performansı dengeleyen esnek, iki soketli bir tower sunucu. PowerEdge T550, kurumsal iş yükleri için yapay zekâ ve çıkarım, sanallaştırma, tıbbi görüntüleme, veri analitiği ve yazılım tanımlı depolama gibi gelişmiş teknolojileri destekliyor.

 

Dell Technologies, entegre sistem yönetimi ve güvenliği sunuyor 

PowerEdge sunucularının her biri, BT ekiplerinin rutin bakıma daha az zaman harcaması ve yüksek değere sahip stratejik programlara odaklanabilmesi için otomasyon ve akıllı altyapı yönetimi sağlayan OpenManage çözümleriyle destekleniyor.

PowerEdge sunucuları ayrıca, silikon tasarımından başlayarak üretimden tedarik zincirine, kullanımdan hizmetten alındığı ana kadar sistemin yaşam döngüsüne kadar yayılan ve tümü tek bir güvenilir tedarikçiden gelen siber dayanıklı bir mimariyle oluşturuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 1:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör’e Anlamlı Ziyaret
  Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediyesi’ni Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansının Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan ve Alaattin Çakıcı’nın da baş danışmanlığını yapan Gazeteci Ferhat Aydoğan ziyaret etti. Aydoğan Burdur ilinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak Kzızılkaya beldesine geldi. Aydoğan Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Belediye başkanı İlkay […]
 • 02
  Büyükşehir, Tipide Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu
  Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kuvvetli fırtına ve tipide mahsur kalan 100’lerce araç ve vatandaşı kurtarmak için var gücüyle çalışıyor.
 • 03
 • 04
  ASAT’ta işçiyi sevindiren sözleşme
  Antalya ASAT Genel Müdürlüğü ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Antalya Şubesi arasında 2 bin 95 işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 05
  Kar tatili olan iller belli oldu!
  Yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilde okullar tatil edildi… Valilikler açıklamayı peş peşe yaptı… İşte kar tatili olan iller… ADIYAMAN Önceki akşam sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verilmesine karar veren Adıyaman Valiliği, bugün eğitim ile ilgili yeni bir karar aldı. Salı ve Çarşamba günü tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklandı. Adıyaman […]
 • 06
  Motorine zam İşte il il motorin fiyatları!
  Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… Dolar yükselince artan motorin fiyatlarına dolar düşse de zam gelmeye devam ediyor. Son olarak motorine 52 kuruşluk bir zam daha geldi. İşte il il motorin fiyatları… İşte il il […]
 • 07
  Hrant Dink 15 yıl önce bugün katledildi
  Gazeteci Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Cinayeti azmettirenlerin yargılandığı dava ise halen sonuçlanmış değil. Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 15 yıl önce bugün, çalıştığı gazetenin önünde, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Devlet görevlilerinin planlayıcısı olduğu ortaya çıkan ve 17 yaşındaki saldırganın gerçekleştirdiği cinayetin azmettiricileri ise […]
 • 08
  Sağlıkta Eylem Sürecek
  Sağlıkta Eylem Sürecek. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi. Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir […]