16° Parçalı bulutlu

Sak Odeon Orkestrası İle En Özel Anlar Unutulmayacak

Sak Odeon Orkestrası’nın kurucuları Volkan İldinç ve Alper Kendirli ile müzik ve gelecek planları ile ilgili detayları MAG Ocak sayısında konuştuk.
Kültür & Sanat - Ocak 15, 2022 10:00 am A A

Sak Odeon Orkestrası’nın kurucuları Volkan İldinç ve Alper Kendirli ile müzik ve gelecek planları ile ilgili detayları MAG Ocak sayısında konuştuk.

 

Türkiye’deki birçok ünlü sanatçının orkestralarında yer alan tanıdık isimlerin yanı sıra önümüzdeki yıllarda adlarını sıklıkla duyacağımız genç müzisyenlerden oluşan 

Sak Odeon Orkestrası’nın kurucuları Volkan İldinç ve Alper Kendirli ile müzik ve gelecek planları ile ilgili detayları MAG Ocak sayısında konuştuk.

Kalabalık kadrosu ve yüksek enerjisi ile etkinlik sektörüne damgasını vurarak adından söz ettiren Sak Odeon Orkestrası, ilgili detayları MAG Ocak sayısında anlattı. 

Bize önce biraz kendinizden daha sonra da Sak Odeon Orkestrası’ndan bahseder misiniz? Sorusuna cevap vererek sohbete başlayan Volkan İldinç “On üç yaşında profesyonel müzik ve saksafon eğitimine başladım. Halen doktora seviyesinde devam ediyorum. 2000 yılından bu yana profesyonel olarak müzik ve etkinlik sektöründe sahne alıyorum. Nilüfer, Mirkelam, Ebru Elver gibi sanatçıların orkestralarında yer aldım. Daha sonra zaman içerisinde birlikte sahne aldığımız yetenekli müzisyen dostlarımızla beraber birikim ve deneyimlerimizi en iyi şekilde sahnede anlatmak adına Odeon Orkestrası olarak 2019 yılına kadar birçok organizasyonda sahne aldık. Tabii ki 2019 yılında yolumuz sektörün öncülerinden SAK Organizasyon’un Sahibi sevgili Alper Kendirli ile kesişti. Onun vizyonu ve bizim müzikal birikimimiz çok daha keyifli işler ortaya çıkarmamızı sağladı” dedi.

Sak Odeon Orkestrası’na katılma sürecinizden bahseden Alper Kendirli “Yirmi üç senedir etkinlik sektöründe SAK markası altında hizmet vermekteyim. Yaptığım işlerde kaliteye önem veriyorum. Bu süreçte birçok kez sevgili Volka’nın şefliğinde Odeon Orkestrası ile birlikte çalıştık. Benim vizyonuma ve etkinliklere bakış açıma uygun, disiplinli bir orkestra olduğunu düşünüyordum. Bu sebeple; aynı çatı altında birleşerek daha kaliteli ve vizyonlu işler çıkarmamız gerektiği fikrini Volkan ile paylaştım, o da hemen kabul etti. Unutulmamalıdır ki; bir organizasyonda akılda kalan şeylerden en önemlileri; müzik ve eğlencedir” açıklamasında bulundu.

Sak Odeon Orkestrası’nın neden tercih edildiğini ve hangi organizasyonlarda sahne aldıklarını anlatan Alper Kendirli, orkestra olarak her gün kendilerini geliştirdiklerini söyledi. Kendirli “Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile insanlar artık çok daha bilinçli hale geldi. İnsanlar öncelikle karşılarında güvenebilecekleri kurumsal bir yapı istiyorlar. Biz; insanların isteklerine ve ihtiyaçlarına en doğru yönlendirmelerle uygun karşılığı verebilecek şekilde kendimizi her gün geliştiren bir orkestra olmaya çalışıyoruz. Sahnede olmanın dışında organizasyonun her aşamasında onların yanında oluyoruz. En önemlisi; doğru yönlendirmeler ve tecrübemizle unutulmaz bir organizasyon vaat ediyoruz. Etkinlik sektörünün büyük bir kısmını düğün organizasyonları kaplasa da; Sak Odeon Orkestrası düğünlerin yanı sıra gala geceleri, açılışlar ve şirket yemeklerinde de tercih edilen bir orkestra…” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür & Sanat - 10:00 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]