Samsung Galaxy A53’ten beklentilerin ötesinde gizlilik ve güvenlik sunan teknolojiler!

Samsung’un en ileri Galaxy inovasyonlarını mükemmel bir mobil deneyim ile bir arada sunan yeni Galaxy A53, gizlilik ve güvenlik alanında beklentilerin de ötesine geçiyor.
Teknoloji - Ağustos 5, 2022 11:00 am A A

Samsung’un en ileri Galaxy inovasyonlarını mükemmel bir mobil deneyim ile bir arada sunan yeni Galaxy A53, gizlilik ve güvenlik alanında beklentilerin de ötesine geçiyor. Güvenli Wi-Fİ, gizli dosya paylaşımı, güvenli klasör gibi özellikler güvenliği her zaman ön planda tutuyor.

 

Samsung Galaxy A53, kullanıcılara sunduğu ileri güvenlik ve gizlilik özellikleri ile dışarda Wi-Fi ağına bağlanırken ya da başka bir kullanıcıya dosya gönderirken bilgilerinizi en yüksek seviyede koruyor. Gizli dosyalarınızı ve telefonunuzun konumunu her zaman koruma altında tutabiliyor. Telefonunuz kaybolduğunda ise internet olmasa dahi başkalarının erişimini engellemeye imkan sunuyor.

 

‘Güvenli Wi-Fi’ özelliği ile cihazınızın takip edilmesi imkansız!

Örneğin; bir kafe veya restoranda ortak bir Wi-Fi ağına bağlanmak istediğimizde güvenlik endişeleri oluşabiliyor. İşte bu noktada Galaxy A53, ‘Güvenli Wi-Fi’ özelliği ile kullanıcıları bu endişelerden kurtarıyor. Kullanıcılar, bu özelliği açtığında, Wi-Fi internet trafiği şifrelenerek cihazın takip edilmesi engelleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, diledikleri zaman Güvenli Wi-Fi kullanımlarını, ‘Koruma’ aktivitesi üzerinden de takip edebiliyor. 

 

İstediğiniz her dosyayı güvenli ve gizli olarak paylaşma imkanı

Galaxy A53’ün ‘Private Share’ (Özel Paylaşım) özelliği ise bir arkadaşınıza göndermek istediğiniz ancak gizli olan bir dosya ya da görseli şifreleyerek, içeriği tam olarak kimin, ne kadar süreyle göreceğini belirlemenize olanak tanıyor. Böylece yanlış kişilerin görüp görmediği konusunda oluşabilecek endişeleri ortadan kaldırıyor.

 

‘Güvenli Klasör’ sayesinde kredi kartınız, kimliğiniz dahil her şey güvende! 

Galaxy A53’ün ‘Güvenli Klasör’ özelliği ise kredi kartı, kimlik veya buna benzer önemli belge veya dokümanların korumasını sağlıyor. Samsung’un savunma sınıfı güvenlik platformu Knox sayesinde kullanıcılar gizlemek istedikleri tüm dokümanları kendi seçecekleri yöntemlerle koruyabiliyor. Kullanıcılar, PIN kodu, desen, şifre ve parmak izi gibi kendi şifreleme yöntemlerinden dilediklerini seçebiliyor.

 

Telefonunuzu bulamıyor musunuz? Sorun değil!

Samsung’un kullanıcılara sunduğu bir diğer güvenlik özelliği, telefonunuzu kaybetme veya bulamama gibi sorunların önüne geçiyor. Kullanıcılar, telefonlarını bulamadıklarında bilgisayarlarından Find My Mobile web sitesine girip telefonlarını anında bulabiliyor. Üstelik çevrimdışı olsa dahi telefonunun yerini bulmaya yardımcı olan bu özellik, uzaktan telefonunuzu kilitlemenize de imkan sunuyor. Böylece, telefonunuza siz izin vermedikçe kimse erişim sağlayamıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Teknoloji - 11:00 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.