Sanki çocuk okumasın diye bir sistem geliştirilmiş

Gündem - Ağustos 6, 2022 10:22 am A A

BTP Genel Başkan Yardımcısı Seçil Mumcuoğlu’ndan üniversiteyi kazanan gençleri bekleyen barınma sorununa dikkat çekti, sınavsız üniversite çağrısı yaptı.

Bağımsız Türkiye Partisi’nden (BTP)  Genel Başkan Yardımcısı Seçil Mumcuoğlu eğitim sistemi üzerine değerlendirme yaptı.

Üniversite sınavlarına değinen Mumcuoğlu, “Çocuklar üniversite sınavlarını geçirdiler, tercihlerini yapıyorlar ve tercihleri dolayısıyla pek çoğu kuvvetle muhtemel şehir dışına çıkacaklar” dedi ve barınma sorununa dikkat çekti.

Üniversite gençliğinin barınma sorunu

Haberin İçinden programında Gülgun Feyman’a konuk olan Mumcuoğlu, “Bu çocukların kalmak için yere ihtiyacı olacak ve maalesef KYK bu ihtiyacı tam olarak karşılayamıyor. Nereden bakarsanız bakın adeta çocuk okumasın diye bir sistem geliştirilmiş. KYK’ya giremez ise bu öğrencinin özel bir yurtta kalması gerekiyor bunu da karşılamak çok güç. Arkadaşlarımla bir ev tutayım dese, İstanbul şartlarını düşünürsek en kötü evin 6-7 bin bandında hatta daha da pahalı olduğunu görüyoruz” dedi

Bizim çocuklarımız zeki…

Bir ülkenin en büyük zenginliğinin gençliği olduğunu belirten Seçil Mumcuoğlu şu değerlendirmeyi yaptı; “Adam köyünde kazanamıyor, ‘çocuğum okusun’ diyor ama yok harcına zam, yok yurt parası vs. Zaten hayat almış başını gidiyor, çocuğa verdiğiniz kredinin kıymete değer bir tarafı yok.  Böyle korkunç bir sarmalın içerisindeyiz. Bir milletin, devletin, hükümetlerin en büyük serveti aslında gençleridir. Gençlere yatırım yapılmalıdır.  En büyük hazinemiz bizim gençler. O gençler okuyacak. Prof. Dr. Haydar Baş’ın yıllarca söylediği gibi çocuklarımızın sınavsız bir şekilde üniversitelere girmelerini sağlayalım çünkü bizim çocuklarımız zeki.”

Gündem - 10:22 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.