Sedat Peker’den ’65 yaş üstü siyasetçiler için’ açıklama

Gündem - Ağustos 14, 2021 6:19 pm A A

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yaptığı paylaşımda ’40 yaş altı’ yurttaşlara seslendiğini belirtirken, yaş sınırını neden 40’ın üstüne çekmediğini açıkladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, 65 yaş üstünü geçen yurttaşların mülk alım satımında akıl sağlığı raporu aldığına hatırlatırken, 65 yaş üstü siyasetçilerin de karar alırken bu rapora başvurmaları gerektiğini söyledi.

İşte Peker’in o açıklaması: 

“1-Kıymetli dostlarım bana devamlı bu 40 yaş sınırını daha yukarı çekelim diyorsunuz ya, size neden mümkün olmadığını anlatmak isterim. Bizler yani 40 yaş üstü, kafamıza kuş sıçtığında bunun uğur getireceğine inandırılmış bir nesiliz.

2-Bir insanın yaşamındaki en önemli etken olan şansın bok ile eşdeğer olduğuna inandırılmış bir nesilden bu ülkeye fayda gelmez. Mesela biz şunu bile sorgulayamadık: 65 yaşını geçen herkes mecburen emekli edilirken (sağlıklı karar alamaz diye) ev, araba ya da herhangi…

3-…bir şey alıp satarken mecburen doktordan akıl sağlığı yerindedir raporu alınması gerekirken ülkemizdeki tüm büyük partilerin başkanlarının 65 yaşının üstünde olduğunu bile sorgulayamadık. Anayasaya göre tüm vatandaşlar kanun önünde eşittir, o zaman 65 yaşından…

4-…büyük tüm siyasilerin 85 milyonun geleceğini ilgilendiren kararları aldıklarında her karar öncesi akıl sağlıkları yerindedir raporu almaları gerekmez mi?” 

Gündem - 6:19 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER