Senetle para veren kişiler

Ekonomi - Kasım 13, 2021 3:24 pm A A

İnsanların bazı zamanlarda belirli ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları karşılamak için bir miktar veya yüklü miktarda paraya ihtiyaçları olabilir. Yüklü miktarda para bulmak gerekliyse çoğu zaman bu parayı eşten dosttan bulmak pek mümkün olmaz. İnsanlar bu durumlarda çoğu zaman borç bulmak ya da kredi çekmek gibi seçenekleri değerlendirirler.

Elden alınan borçlar, bankalardan alınan krediler ile insanlar ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar.

Bankalardan kredi almak bu durumda en güzel yol olsa da, banka size kredi istediniz diye hemen tamam demeyecektir. Bankaların size kredi vermesi için istediği şartları sağlamanız ve yerine getirmeniz gereklidir. Bankaların kredi çekmek için istedikleri bütün şartları yerine getirdiğinizde banka size kredi vermek için yardımcı olacaktır. Bankanın istediği şartlar sağlanmıyorsa ve yerine getiremiyorsanız maalesef banka size kredi vermeyecektir. Bankaların kredi için sizden isteyeceği şeyler genel olarak aynıdır. Her bankanın kendine özgü çalışma şekli olduğundan bazı bankalar bu istenilen şeylerden biraz daha farklı şeyler isteyebilirler. Şartlar yerine getirilmeyince bankalar size kredi vermeyecekler, yardımcı olamayacaklardır.

Senetle para veren kişiler, bu olumsuz durumda insanların diğer bir çıkış noktası olabiliyor. Bankalar ile uğraşmak istemeyen veya kredi alamayan kişiler senetle para veren kişilerden borç para alabilirler. Bu işi internet yoluyla devam ettiren birçok kişi ve kişilerden oluşan şirketler bulunmaktadır. Senetle para veren yerler, hemen hemen her ilde mevcuttur. Bu kişilerden para alım işlemlerinde belirli belgeler imzalatılmaktadır, gerektiğinde yüz yüze görüşmeler ayarlanabilir. Bu işlemin resmiyeti ve güvenliği çok çok azdır. Bu nedenle senetle para almayı düşünen kişiler, para alacakları kişi veya kişileri iyice araştırmalı, geri ödeme şekliyle vade ödemelerinin kendisine uygun olup olmadığını sorgulamalıdır. Bu işin sahtekarlığını yapan çok fazla kişi bulunmaktadır. Senetle para alırken parayı almadan imza atılmamalıdır. Gerekli evrakın dışındaki başka bir evrak üzerine imza atılmamalıdır. İmzayı attıktan sonra para alamama ihtimaliniz de olabilir. Genel olarak 500 TL’yle başlayan bu para miktarları çok daha fazla yükselebilir. İstenilen miktara göre farklı faiz ve ödeme seçenekleri çıkartılacaktır.

Tüm Bunların yanında senetle vb borç para almanın ne kadar olumsuz etkileri olabileceğini de düşünüp ona göre hareket etmenizde fayda var.Sitemiz asla senetle para verenler ile almak isteyenleri buluşturma hizmeti vermemektedir.

Ekonomi - 3:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Yaz seferleri şarkılarla renklendi
  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün deniz seferleri keyifli anlara sahne oluyor.
 • 02
  Yol Bakım Timine yeni sistem asfalt tamir ve bakım robotu
  Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 4 adet son teknolojik Asfalt Tamir ve Bakım Aracı kattı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi araç filosuna son teknolojik 4 adet yeni Asfalt Tamir ve Bakım Aracı kattı.
 • 03
  Chobani, Dünya Mülteci Forumu ile mülteci sorununa ve çözüm yollarına dikkat çekti
  Hamdi Ulukaya: Bir mülteciyi işe aldığınızdan itibaren, o insan artık bir mülteci değildir   ABD’de son 10 yılın en hızlı büyüyen ve "En Yenilikçi 10 Şirket" arasında yer alan ve dünyada gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ile öne çıkan Chobani, Dünya Mülteci Forumu’nun ev sahipliğini gerçekleştirdi.
 • 04
  Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin yapımı hızla sürüyor
  Başkan Selvitopu çalışmaları yerinde denetledi.
 • 05
  Gebze-Şile yoluna 14 bin ton asfalt
  Gebze Şile Yolu’nun bozuk olan kısmı Büyükşehir tarafından yapılan çalışma ile yenileniyor.
 • 06
  Sokak kedisi kanalı muhabiri ve eşine silahlı saldırı
  Sokak Kedisi kanalının muhabiri, eşi ve kendisine silahlı kişilerce saldırı düzenlediğini duyurdu. Yaptığı sokak röportajları ile bilinen Sokak Kedisi kanalının muhabiri Ebru Uzun Oruç silahlı kişilerce saldırıya uğradığını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Oruç, ”Bağdat caddesinde eşim Barış Oruç ve ben 2 silahlı kişinin saldırısına uğradık. Durumumuz iyi merak etmeyin. Şuan Emniyetteyiz” ifadelerini kullandı.
 • 07
  Fazıl Say’dan Ekrem İmamoğlu’na Nagehan Alçı tepkisi
  Piyanist Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Nagehan Alçı’ya röportaj vermesine ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Piyanist Fazıl Say, kişisel Twitter hesabından, Nagehan Alçı üzerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na tepki gösterdi. Fazıl Say, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “O kadın ve kocası televizyonlarda,10-15 yıldır, bu ülkenin aydınlarının, Atatürkçülerin, hayatını karartmak için, her tür algıyı yaratmıştır. Benim 10 ay hapis cezası almamdan […]
 • 08
  Binlerce tarihi eser çalındı
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yaklaşık 90 müze ve 140 kazı alanı ile 17 özel müzeden binlerce tarihi eserin çalındığı açığa çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘na bağlı müzelerden, kazı alanlarından ve özel müzelerden yüzlerce tarihi eser çalındı. Birgün‘den İsmail Arı‘nın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yaklaşık 90 müze ile 17 özel müzeden yüzlerce tarihi eserin çalındığı veya kaybolduğu açıklandı. Ayrıca Kültür […]