26° Parçalı az bulutlu

Senetle para veren kişiler

Ekonomi - Kasım 13, 2021 3:24 pm A A

İnsanların bazı zamanlarda belirli ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları karşılamak için bir miktar veya yüklü miktarda paraya ihtiyaçları olabilir. Yüklü miktarda para bulmak gerekliyse çoğu zaman bu parayı eşten dosttan bulmak pek mümkün olmaz. İnsanlar bu durumlarda çoğu zaman borç bulmak ya da kredi çekmek gibi seçenekleri değerlendirirler.

Elden alınan borçlar, bankalardan alınan krediler ile insanlar ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar.

Bankalardan kredi almak bu durumda en güzel yol olsa da, banka size kredi istediniz diye hemen tamam demeyecektir. Bankaların size kredi vermesi için istediği şartları sağlamanız ve yerine getirmeniz gereklidir. Bankaların kredi çekmek için istedikleri bütün şartları yerine getirdiğinizde banka size kredi vermek için yardımcı olacaktır. Bankanın istediği şartlar sağlanmıyorsa ve yerine getiremiyorsanız maalesef banka size kredi vermeyecektir. Bankaların kredi için sizden isteyeceği şeyler genel olarak aynıdır. Her bankanın kendine özgü çalışma şekli olduğundan bazı bankalar bu istenilen şeylerden biraz daha farklı şeyler isteyebilirler. Şartlar yerine getirilmeyince bankalar size kredi vermeyecekler, yardımcı olamayacaklardır.

Senetle para veren kişiler, bu olumsuz durumda insanların diğer bir çıkış noktası olabiliyor. Bankalar ile uğraşmak istemeyen veya kredi alamayan kişiler senetle para veren kişilerden borç para alabilirler. Bu işi internet yoluyla devam ettiren birçok kişi ve kişilerden oluşan şirketler bulunmaktadır. Senetle para veren yerler, hemen hemen her ilde mevcuttur. Bu kişilerden para alım işlemlerinde belirli belgeler imzalatılmaktadır, gerektiğinde yüz yüze görüşmeler ayarlanabilir. Bu işlemin resmiyeti ve güvenliği çok çok azdır. Bu nedenle senetle para almayı düşünen kişiler, para alacakları kişi veya kişileri iyice araştırmalı, geri ödeme şekliyle vade ödemelerinin kendisine uygun olup olmadığını sorgulamalıdır. Bu işin sahtekarlığını yapan çok fazla kişi bulunmaktadır. Senetle para alırken parayı almadan imza atılmamalıdır. Gerekli evrakın dışındaki başka bir evrak üzerine imza atılmamalıdır. İmzayı attıktan sonra para alamama ihtimaliniz de olabilir. Genel olarak 500 TL’yle başlayan bu para miktarları çok daha fazla yükselebilir. İstenilen miktara göre farklı faiz ve ödeme seçenekleri çıkartılacaktır.

Tüm Bunların yanında senetle vb borç para almanın ne kadar olumsuz etkileri olabileceğini de düşünüp ona göre hareket etmenizde fayda var.Sitemiz asla senetle para verenler ile almak isteyenleri buluşturma hizmeti vermemektedir.

Ekonomi - 3:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  Kabotaj Bayramı Didim’de Kutlandı
  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Didim'de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
 • 02
  İzmir Körfez Festivali başladı
  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisi düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Başkan Tunç Soyer’in de katıldığı kortejle başladı.
 • 03
  CHP Kadın Kolları, “YaşamHak Çağrı Hattı” ile Sokakta Kendini Güvensiz Hisseden Kadınlara Eşlik Edecek
  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulamayı tanıttı. Nazlıaka, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirterek “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında […]
 • 04
  Meral Akşener’den asgari ücret tepkisi: Sandık zamanı gelmiş demektir
  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5500 TL olarak açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret tespit komisyonuyla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıkladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni asgari ücret rakamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından […]
 • 05
  Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
  Asgari ücretin 5 bin 500 liraya yükseltilmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022’nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu. “İşçinin günlük asgari ücreti 215 lira” Asgari ücret kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. […]
 • 06
  Sigaraya zam Yarından itibaren uygulanacak
  Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sigaraya zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın paylaştığı listede zamlı fiyatların 2 Temmuz itibarıyla uygulanacağı görülüyor. İğneden ipliğe gelen zamlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kez zammın adresi sigara fiyatları oldu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yeni fiyat listesini paylaşarak sigaraya […]
 • 07
  Busenaz Sürmeneli’den altın madalya
  Milli boksör Busenaz Sürmeneli, Akdeniz Oyunları 66 kiloda altın madalyanın sahibi oldu. Cezayir’de düzenlenen 19’uncu Akdeniz Oyunları’nda ülkemizi kadınlar 66 kiloda temsil eden milli boksör Busenaz Sürmeneli, finalde Cezayirli rakibi Ichrak Chaib’i yenerek altın madalya kazandı.
 • 08
  Van Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ayında birbirinden güzel kültür-sanat etkinliklerini Vanlılar ile buluşturacak.
  Büyükşehir Belediyesi hazırlamış olduğu kültür sanat takvimiyle her ay birbirinden farklı etkinlikler düzenliyor.