16° Parçalı bulutlu

Senetle para veren kişiler

Ekonomi - Kasım 13, 2021 3:24 pm A A

İnsanların bazı zamanlarda belirli ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları karşılamak için bir miktar veya yüklü miktarda paraya ihtiyaçları olabilir. Yüklü miktarda para bulmak gerekliyse çoğu zaman bu parayı eşten dosttan bulmak pek mümkün olmaz. İnsanlar bu durumlarda çoğu zaman borç bulmak ya da kredi çekmek gibi seçenekleri değerlendirirler.

Elden alınan borçlar, bankalardan alınan krediler ile insanlar ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar.

Bankalardan kredi almak bu durumda en güzel yol olsa da, banka size kredi istediniz diye hemen tamam demeyecektir. Bankaların size kredi vermesi için istediği şartları sağlamanız ve yerine getirmeniz gereklidir. Bankaların kredi çekmek için istedikleri bütün şartları yerine getirdiğinizde banka size kredi vermek için yardımcı olacaktır. Bankanın istediği şartlar sağlanmıyorsa ve yerine getiremiyorsanız maalesef banka size kredi vermeyecektir. Bankaların kredi için sizden isteyeceği şeyler genel olarak aynıdır. Her bankanın kendine özgü çalışma şekli olduğundan bazı bankalar bu istenilen şeylerden biraz daha farklı şeyler isteyebilirler. Şartlar yerine getirilmeyince bankalar size kredi vermeyecekler, yardımcı olamayacaklardır.

Senetle para veren kişiler, bu olumsuz durumda insanların diğer bir çıkış noktası olabiliyor. Bankalar ile uğraşmak istemeyen veya kredi alamayan kişiler senetle para veren kişilerden borç para alabilirler. Bu işi internet yoluyla devam ettiren birçok kişi ve kişilerden oluşan şirketler bulunmaktadır. Senetle para veren yerler, hemen hemen her ilde mevcuttur. Bu kişilerden para alım işlemlerinde belirli belgeler imzalatılmaktadır, gerektiğinde yüz yüze görüşmeler ayarlanabilir. Bu işlemin resmiyeti ve güvenliği çok çok azdır. Bu nedenle senetle para almayı düşünen kişiler, para alacakları kişi veya kişileri iyice araştırmalı, geri ödeme şekliyle vade ödemelerinin kendisine uygun olup olmadığını sorgulamalıdır. Bu işin sahtekarlığını yapan çok fazla kişi bulunmaktadır. Senetle para alırken parayı almadan imza atılmamalıdır. Gerekli evrakın dışındaki başka bir evrak üzerine imza atılmamalıdır. İmzayı attıktan sonra para alamama ihtimaliniz de olabilir. Genel olarak 500 TL’yle başlayan bu para miktarları çok daha fazla yükselebilir. İstenilen miktara göre farklı faiz ve ödeme seçenekleri çıkartılacaktır.

Tüm Bunların yanında senetle vb borç para almanın ne kadar olumsuz etkileri olabileceğini de düşünüp ona göre hareket etmenizde fayda var.Sitemiz asla senetle para verenler ile almak isteyenleri buluşturma hizmeti vermemektedir.

Ekonomi - 3:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON HABERLER

 • 01
  ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu. Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül […]
 • 02
  Aşırı Soğuklarda Hipotermi Durumu Oluşabilir !
  Aşırı soğuklar ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, geçtiğimiz hafta ülkemizi etkileyen yoğun kar ve soğuk havanın bu hafta da devam edeceği söylenmektedir. Kişisel olarak alınabilecek önlemlerle bu sorunları daha az hasarla atlatabiliriz. Soğuk havada donma ve hipotermi gibi risklerin yanında buzlanma dolayısıyla oluşabilecek kazalardan kendimizi korumakta çok önemlidir. Donmanın en sık rastlanan belirtisi soğuk […]
 • 03
  ABD’den Sedef Kabaş tepkisi
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir” açıklamasında bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, ”Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanmasından dolayı üzgünüz. İfade özgürlüğü evrenseldir ve bazıları tarafından tartışmalı ya da rahatsız edici olduğu düşünülen sözleri içerse de ifade özgürlüğünün korunması demokrasileri […]
 • 04
  İBB, Metro Seferlerini 02.00’ye Kadar Uzattı
  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u etkisi altını alan kar yağışıyla ilgili denetimlerini gün boyu sürdürdü.
 • 05
  Senfoni Orkestrasına Bir Ödül Daha
  Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
 • 06
  Yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak
  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman: “30’a çıkarılan devlet katkısı, BES’teki büyümenin itici gücü olacak” BES’teki yeni düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Remzi Duman; “Sistemin önümüzdeki dönemde yakalayacağı büyüme ivmesindeki en önemli itici güçlerden biri hiç kuşkusuz ki, yüzde 30’a çıkarılan devlet katkısı olacak.
 • 07
  Ülke Genelinde Olumsuz Hava Koşulları
  Ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlarımıza yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda Karayolları, Emniyet, Jandarma, 112, Belediye, İl Özel İdare, Türk Kızılay, UMKE ve STK ekiplerinin çalışmaları devam etmektedir.
 • 08
  Cengiz Kurtoğlu’ndan şok sözler! Verdi veriştirdi
  Geçtiğimiz hafta domuz gribine yakalanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, iyileşir iyileşmez sahneye çıktı. Kurtoğlu, “Bizim camiada grip yok ama domuzlar çok” sözleriyle şaşırttı. İşte detaylar. “YETER Kİ YOLUMA YABAN DOMUZU ÇIKMASIN” Sağlığın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kurtoğlu, geçirdiği hastalık üzerinden bazı meslektaşlarına da gönderme yaptı: “Domuz gribine yakalandım ama bu dağdaki yaban domuzu gribi gibiydi. […]