Takeda Türkiye’den Avrupa-Kanada (EUCAN) Bölgesine Önemli Transfer

Takeda Türkiye Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş Takeda Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atandı.
Ekonomi - Ağustos 1, 2022 9:10 am A A

Takeda Türkiye Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş Takeda Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atandı.

 

Dünyada hızla büyüyen ve ilk 10 ilaç şirketi arasında yer alan Takeda’nın global organizasyonunda başarılı Türk yönetici sayısı her geçen gün artıyor. Halihazırda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Singapur ve Almanya gibi ülkelerde farklı pozisyonlarda görev yapan başarılı Türk yöneticileri arasına çok önemli bir yönetici daha katıldı. İlaç sektöründe yaklaşık 20 yıldır önemli pozisyonlarda görev alan ve 2019 yılından beri Takeda Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü üstlenen Şeyda Atadan Memiş Takeda Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atandı. 

 

ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ODTÜ’de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan  Şeyda Atadan Memiş mevcut görevlerinin yanı sıra Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Professional Women Network (PWN) gibi kuruluşlarda da görevler üstlendi. Takeda’nın globalde Shire’ı satın almasıyla başlayan birleşme sürecinde 2019 yılında Takeda Türkiye Genel Müdürü olan Şeyda Atadan Memiş, iki kurumun entegrasyon sürecini tamamlayarak tek bir çatı altında bir araya gelme sürecini başarıyla yönetti. Göreve geldiği ilk dönemde iki farklı kurumdan gelen ekipleri Takeda değerleri etrafında bir araya getirerek ve kurum kültürünü her iki ekibe yayarak güçlü bir sinerji yaratan Şeyda Atadan Memiş, ekibiyle beraber çok değerli işlere imza attı. Pandemiye rağmen başarılı bir büyüme grafiği izleyen Takeda; Türkiye'deki çok uluslu ilaç şirketleri arasında 8. sıraya yükseldi.

 

Şeyda Atadan Memiş’in Takeda'da çok başarılı bir kariyere imza attığını belirten Takeda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve ICMEA Bölge Başkanı Mahender Nayak, “Türkiye organizasyonu, Şeyda'nın liderliğinde üstün performans sergileyerek Takeda’nın Türkiye’de ilk 10 ilaç şirketi arasına girmesini sağladı. Büyük bir kültürel dönüşüm geçiren Türkiye ekibi, 2019 ve 2020'de En İyi İşveren olarak tanımlanırken 2021'de "Great Place to Work®" sertifikasıyla da taçlandırıldı. Şeyda’ya EUCAN organizasyonundaki yeni görevinde bol şans diliyor ve gelecekte elde edeceği başarıları duymayı iple çekiyoruz” dedi. 

Şeyda Atadan Memiş yeni görevine Londra Paddington ofisinde başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ekonomi - 9:10 am A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  YKS Kontenjanları 2022
  YKS Kontenjanları 2022 YÖK Başkanı Özvar: Kontenjanların yüzde 99’u doldu   Özvar, yazılı açıklamasında, YKS’de baraj puanı uygulamasını ocak ayında sonlandırdıklarını, bu kararla adayların üzerinde baraj kaygısı ve baskısı olmadan YKS’ye odaklanma imkanı bulduklarını belirtti. Barajın kaldırılması kararının ardından üniversite sınavına girmek için başvuran aday sayısında bir önceki yıla göre yüzde 24 artış gerçekleştiğini bildiren Özvar, […]
 • 02
  Eczacı Ferit Eczacıbaşı’nın Kurduğu Eczane Ofis Oldu
  Eczacı Ferit Eczacıbaşı’nın Kurduğu Eczane Ofis Oldu !!!  Türk Eczacılığında yeni bir dönemin başlamasına öncülük eden Süleyman Ferit Eczacıbaşı’nın İzmir’de ilk görev yaptığı Gureba-yı Müslimin Hastanesinde yönettiği eczane ofis olarak kullanılıyor. İzmirli Sanayici ve Eczacı Enver Olgunsoy, Bilim ve Sağlık Haber Ajansına yaptığı açıklamada, “Tarihi eczanenin ofis şeklinde değerlendirilmesi uygunsuz olmuştur” yorumunu yaptı. İzmir’deki ilk […]
 • 03
  Penta Teknoloji yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti
   Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılının ilk altı aylık döneminde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti.
 • 04
  Dünya Ticaret ve Kalkındırma Derneği’nin Yeni Bölge Temsilciliklerinin Açılması
  DÜNYA TİCARET VE KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN ALİ GENÇ: ​Ülkemiz ekonomisine tüm gücüyle ve üyeleriyle katkıda bulunmaya çalışan Derneğimiz, yeni açılan Ege Bölge Temsilciliği Şube Başkanlığı’na İlker KARA Beyefendi Atanmıştır. Ülke çapında iş dünyamıza destek olma kapasitesini artırarak ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirerek, dünya ticaretini kolaylaştırmak ve ticaret kapasitesini yükseltmek konusunda hepimizi […]
 • 05
  League Of Legends Mevsim Finalleri Başlıyor
  13 – 14 Ağustos tarihinde oynanan heyecan dolu karşılaşmalar ile lig aşaması geride kaldı.
 • 06
  30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı Kütahya’da Tırmanma Yarış İle Kutlandı
  NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 13-14 Ağustos tarihlerinde Frigya Spor Kulübü tarafından 30 Ağustos Zaferinin 100.
 • 07
  Tüpraş’ın Stratejik Dönüşüm Planı doğrultusunda atılımları devam ediyor
  Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu Tüpraş, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.
 • 08
  eKampüs’le yaz döneminde kesintisiz gelişim fırsatı
  ÖRAV’ın uzaktan eğitim platformu eKampüs, öğretmen eğitimlerinin yanı sıra tüm bireylere açık gelişim eğitimleri de sunuyor.