26° Parçalı az bulutlu

Türk Oftalmoloji Derneği 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu başarıyla sona erdi

Sempozyumda 4 gün boyunca, 120 doktor, 70 canlı ameliyat gerçekleştirdi   Türk Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da başarıyla tamamlandı.
Sağlık - Haziran 13, 2022 1:50 pm A A

Sempozyumda 4 gün boyunca, 120 doktor, 70 canlı ameliyat gerçekleştirdi

 

Türk Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da başarıyla tamamlandı. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yapılan ameliyatlarda göz hekimi ve sağlık personelinden oluşan yaklaşık 250 kişi görev yaptı ve 70 hastayı ameliyat etti. 

 

İstanbul Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’ndeki 1000 doktor ise ameliyatları izleyerek oftalmoloji alanındaki son bilimsel gelişmeleri ve ameliyat tekniklerini yakından görme imkanı buldu. 

 

Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu’nun oftalmoloji alanında dünyada yapılan en geniş kapsamlı canlı cerrahi etkinliği olduğuna dikkat çekerek “Sempozyumda 4 gün boyunca göz hastalıklarının tüm alanlarında 70 ameliyat yapıldı. Bu ameliyatlar 4 farklı odada aynı anda yapıldı ve dönüşümlü olarak sempozyuma katılanlara izletildi. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli 120 göz hekimi bu ameliyatlarda görev yaptı. Ameliyatların tamamı çok çok başarılı geçti ve 70 hastanın göz sağlığına kavuşmaları sağlandı. Derneğimizin gerçekleştirdiği bu sempozyumu ülkemizden ve yurtdışından göz doktorları ilgiyle takip etti. Türk Oftalmoloji Derneği olarak dünya çapında bir sempozyumu başarıyla tamamladık, tüm emeği geçen hekim meslektaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.  

 

2 yıl aradan sonra

Prof. Dr. Ziya Kapran, 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu’nu tekrar fiziksel ortamda düzenlemekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Pandemi dönemiyle birlikte sanal ortamda yaptığımız canlı cerrahi yayınlarını tekrar fiziksel ortama taşımaktan ve göz doktorlarının mesleki gelişiminde önemli bir yer tutan canlı cerrahi sempozyumunu başarıyla tamamlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bu tür uygulamalı kongreler biz göz hekimlerinin mesleki gelişimi, dünyadaki ameliyat tekniklerini, oftalmoloji alanındaki yenilikleri, gelişmeleri ve teknolojinin geldiği son noktayı görmek, hastalarımızın tedavisinde kullanmamız açısından hayati önem taşıyor.” dedi. 

 

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Glokom, Katarakt ve Refraktif Cerrahi, Kornea ve Oküler Yüzey, Oküloplastik Cerrahi, Şaşılık ve Vitreoretinal Cerrahi birimlerinin canlı cerrahi uygulamaları T.C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yapıldı. Birimler eş zamanlı olarak dört ayrı salonda ve en az dörder saat canlı cerrahi ameliyatı yaptı. Canlı yayınlar, İstanbul Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nin oditoryumuna yerli yazılımla yüksek çözünürlüklü olarak iletilerek katılımcıların canlı cerrahi yayınlarını en yüksek kalitede izlemeleri sağlandı. Ayrıca tüm sempozyum boyunca simultane çeviri yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sağlık - 1:50 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  Tatilcilere öneriler
  Türkiye’deki yüksek enflasyonun geçim sıkıntısı yarattığına dikkat çeken Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, tatil yapmak isteyen vatandaşlara erken rezervasyon tavsiyesinde bulundu.
 • 02
  Van’da Bayram Öncesi Park, Bahçe ve Mesire Alanları İlaçlanıyor
  Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi park, bahçe ve mesire alanlarında vatandaşların rahat bir şekilde vakit geçirebilmeleri için ilaçlama çalışması başlattı.
 • 03
  Başkan Alper Taban’dan Personele Seyyanen Zam Müjdesi
  Çalışanının her zaman yanında olan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, asgari ücrete gelen ara zam sonrası belediye bünyesinde çalışan 530 işçiye seyyanen zam müjdesi verdi.
 • 04
  Aşçılık Nedir
  Aşçılık Nedir ? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda “Sözleşmeli Destek Personeli” statüsünde aşçı ve aşçı yardımcısı kadrosuna personel alımı gerçekleştirildi,Bakanlık bünyesindeki pansiyonlarda ve yurtlarda istihdam edildi. Türk Eğitim-Sen Aşçıların Teknik Hizmetler Sınıfında Değerlendirilmesi İçin Meb’e Başvuru Yaptı!Türk Eğitim-Sen “Sendikamıza, aşçı ve aşçı yardımcılarının karşılaştığı bazı sorunlar ile ilgili şikayetler gelmektedir. Sorunun temel kaynağı; Milli Eğitim […]
 • 05
  Daha Temiz Bir Deniz İçin 7 Ton Atık Toplandı
  Güvercinlik Koylarında  7 Ton Atık Toplandı   Muğla’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, “Ölçekte Küçük Değerde Büyük” parolasıyla kıyı balıkçılığının önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Kıyı ve Dip Temizliği Etkinliği’ düzenlendi.
 • 06
 • 07
  Netflix duyurdu Erşan Kuneri’ye 2. sezon geliyor
  Netflix Türkiye, resmi hesabından yaptığı açıklamada Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Erşan Kuneri dizisinin ikinci sezonunu duyurdu. Netflix Türkiye, resmi sosyal medya hesabından Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri” dizisinin ikinci sezonu hakkında bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, “Kuneri Film ailesi ile yeniden bir araya gelmekten mutluluk duyarım. Erşan Kuneri 2. sezon geliyor” denildi. Başrollerinde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz […]
 • 08
  Haluk Levent’ten, Konya saldırısına sert tepki
  Konya Şehir Hastanesi’nde bir saldırgan, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’ya silahlı saldırıda bulundu. Karakaya ve intihar eden saldırgan yaşamını yitirdi. Korkunç saldırıya sosyal medyadan tepki gösteren ünlü sanatçı Haluk Levent, “Doktorlarımız , sağlık emekçileri. Yine bugün öldürüldüler. Nasıl bir şeydir bu?” dedi. Sağlıkta şiddet haberlerinin son adresi bugün Konya oldu. Karatay ilçesinde Konya Şehir Hastanesi’nin kardiyoloji […]