19° Parçalı bulutlu

Urla İskele yeniden düzenlendi

Urla Belediyesi ilçenin tamamında daha yaşanabilir bir Urla yaratma amacıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor. Bunun dahilinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak ile birlikte caddeler üzerinde yol yapımıyla alakalı çalışmalar hız kesmeden sürüyor. İskele Mahallesi içerisinde özellikle de yaz döneminde vatandaşların yoğun bir şekilde kullanmakta olduğu caddeler üzerinde ortalama 15.000 metrekarelik alanda taş […]
Gündem - Kasım 13, 2021 3:18 pm A A

Urla Belediyesi ilçenin tamamında daha yaşanabilir bir Urla yaratma amacıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor. Bunun dahilinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak ile birlikte caddeler üzerinde yol yapımıyla alakalı çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

İskele Mahallesi içerisinde özellikle de yaz döneminde vatandaşların yoğun bir şekilde kullanmakta olduğu caddeler üzerinde ortalama 15.000 metrekarelik alanda taş kaplamanın yanı sıra bordür uygulama çalışmaları gerçekleşmiş oldu. Kış aylarının gelmiş olmasıyla beraber muhtemel su baskınlarını önleyebilmek maksadıyla da granit oluk döşeme çalışmaları gerçekleşmiş oldu. Öte yandan URİT Restoran yanında bulunan otoparkın kapasitesi da çoğaltılıp, Tanju Okan Parkı’nın hemen yanında bulunan boş alana da yeni  bir otopark yapılmış oldu. Gerçekleştirilmiş olan çalışmalarla beraber bölge üzerinde çok büyük bir  ölçüde park problemi çözülmüş hale geldi.

Urla ilçesinin her bir noktası üzerinde çalışmaların hiç bir şekilde hız kesmeden süreceğini açıkça ifade eden Urla Belediyesinin Başkan vekili Kaymakam Murtaza Dayanç yapmış olduğu açıklamada halktan gelen tüm talepleri dikkate alıp çalışmalarını devam ettirmelerinin yanı sıra vatandaşlarının hayatlarını daha kolay hale getirmekle beraber ilçeyi çok daha harika bir hale getirme amacıyla durmadan çalışacaklarını ifade etti. Dayanç daha sonrasında fazlasıyla özel bir ilçede yaşadıklarına eğinerek Urla ilçesinin; kültürünün yanı sıra tarihi ile birlikte doğası ve de gastronomisiyle Türkiye’nin en önemli kentlerinden bir tanesi olduğunun farkında olduklarını ve çalışmalarını da bunun dahilinde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bu haber 4889 kez okundu.
Gündem - 3:18 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.