10° Parçalı bulutlu

Vali Karaloğlu, Güzelköy’de vatandaşlarla bir araya geldi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Güzelköy’de muhtar ve vatandaşların taleplerini dinledi. Karaloğlu, ilçeye bağlı Dönümlü, Kesikağaç, Güzelköy, Başil grup mahalle yolunda devam eden çalışmaları denetledi. Beraberinde Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarıyla Güzelköy’de vatandaşla bir araya gelen Karaloğlu, kırsal mahalledeki vatandaşların yol yapımdan, park, bahçe ve spor yatırımlarına kadar taleplerini dinledi, çalışmaların yapılması için […]
Gündem - Ağustos 15, 2021 4:20 pm A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Güzelköy’de muhtar ve vatandaşların taleplerini dinledi.

Karaloğlu, ilçeye bağlı Dönümlü, Kesikağaç, Güzelköy, Başil grup mahalle yolunda devam eden çalışmaları denetledi.

Beraberinde Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarıyla Güzelköy’de vatandaşla bir araya gelen Karaloğlu, kırsal mahalledeki vatandaşların yol yapımdan, park, bahçe ve spor yatırımlarına kadar taleplerini dinledi, çalışmaların yapılması için talimat verdi.

Vatandaşların talepleri dinlendi

Karaloğlu, burada yaptığı açıklamada, yapımı devam eden grup yolunda 8 mahalle ve 3 mezrada yaşayan yaklaşık 7 bin vatandaşın faydalanacağını söyledi.

Bu yıl kırsala 1200 kilometre sathi kaplama asfalt yol yapma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Karaloğlu, 17 ilçenin kırsal mahallelerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Karaloğlu, şöyle konuştu:

‘’Yollarımız ne kadar kaliteli olursa bölgede yaşayan vatandaşımızın hem yaşamını hem ticareti hem tarımını kolay kılmış olacağımıza inanıyoruz. Onun için de yoğunluklu olarak bu sene yollarda çalışma yapıyoruz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak ana yolları, grup yolları yapıyoruz. Grup mahalle yolumuzu yapılan çalışmayı yerinde incelemiş olduk.’’

Kırsala toplu taşıma için hat ihalesi açılacak

Çalışmaların denetiminde vatandaşların sorunlarını bizzat yerinde görmeyi ve çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini aktaran Karaloğlu, kırsal mahallelerin toplu taşıma talebiyle ilgili şunları dile getirdi:

‘’Büyük köylerimiz, büyük merkezlerimizle ilgili bir çalışma yaptık. Bizim her köye otobüs verme şansımız yok. Büyükşehir Belediyesi olarak 29 yıllığına hat ihalesine çıkacak çok sembolik rakamlarla bir vatandaşımıza toplu taşıma aracı aldırıp ona yaptırmak istiyoruz. Vatandaşımız hattı bizden alacak. Sonra biz o vatandaşımızı denetleyeceğiz. Kaçta çıktı? Kaçta vardı? Ücretini UKOME olarak biz belirleyeceğiz. Diyarbakır’ın genelinde ihtiyaç gördüğümüz her kırsal hatta kaç araca ihtiyacımız varsa o kadarlık ihale yapacağız. Vatandaşımızı iş sahibi yapmış olacağız hem de meseleyi çözmüş olacağız.’’

Vali Karaloğlu’nun vatandaşla buluşmasına AK Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın ve partililerde eşlik etti.

Bu haber 250 kez okundu.
Gündem - 4:20 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.