11° Parçalı bulutlu

YATAĞA BAĞIMLI HASTAYI İTFAİYE ERİ SIRTINDA TAŞIDI

AŞIRI YAĞIŞLARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞLARIN YARDIMINA BÜYÜKŞEHİR KOŞTU Ordu’nun Ünye ilçesinde aşırı yağışlar sebebiyle evinde mahsur kalan biri yatağa bağımlı iki vatandaş Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Olay yerine ambulans ve sedye ulaştırılamadığı için yatağa bağımlı hastayı itfaiye eri sırtında taşıyarak güvenli alana ulaştırdı.   Ordu’da 13 Ağustos’ta akşam saatlerinde başlayan yağışlar aralıklarla devam […]
Gündem - Ağustos 15, 2021 8:48 am A A

AŞIRI YAĞIŞLARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞLARIN YARDIMINA BÜYÜKŞEHİR KOŞTU

Ordu’nun Ünye ilçesinde aşırı yağışlar sebebiyle evinde mahsur kalan biri yatağa bağımlı iki vatandaş Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Olay yerine ambulans ve sedye ulaştırılamadığı için yatağa bağımlı hastayı itfaiye eri sırtında taşıyarak güvenli alana ulaştırdı.

 

Ordu’da 13 Ağustos’ta akşam saatlerinde başlayan yağışlar aralıklarla devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi yağışların olumsuz etkilerini azaltmak için tüm ekip ve ekipmanları ile sahada etkin bir mücadele veriyor.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ ANINDA MÜDAHALE ETTİ

 

Yağışların dün gece itibari ile devam ettiği Ünye’de teyakkuz halinde olan ekipler, ilçenin Kaledimi Mahallesi’nde aşırı yağışlar dolayısıyla evinde mahsur kalan bir ailenin yardımına koştu.

 

Olayı haber alır almaz harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Arama Kurtarma Ekipleri biri yatağa bağımlı iki vatandaşın kurtarılması için çalışma başlattı. Yapılan çalışma ile mahsur kalan vatandaşlara ulaşan ekipler ailenin güvenli bir alana tahliyesini sağladı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin özverili çalışması ile kurtarılan yatağa bağımlı hasta, olay yerine ambulans ve sedye ulaştırılamadığı için itfaiye personelinin sırtında taşındı.

Bu haber 268 kez okundu.
Gündem - 8:48 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.