Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde Yenileme Çalışmaları Hızlandı

Şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için çalışan Başkan Hilmi Bilgin idaresindeki Sivas Belediyesi; Aydoğan, Fatih ve Yenidoğan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde yenileme çalışmalarına başladı.
Gündem - Ağustos 4, 2022 1:40 pm A A

Şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için çalışan Başkan Hilmi Bilgin idaresindeki Sivas Belediyesi; Aydoğan, Fatih ve Yenidoğan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde yenileme çalışmalarına başladı.

 

Şehrin birçok bölgesinde cadde düzenlemelerine devam eden Sivas Belediyesi sezonun açılmasıyla birlikte hummalı bir çalışma içerisinde girdi. Bu kapsamda Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde altyapı çalışmalarını tamamlayan belediye ekipleri asfalt, kaldırım, aydınlatma, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Levent Olgun ve ekiplerden bilgi aldı. Bölge sakinleri ve cadde esnaflarını da ziyaret eden Bilgin, hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulundu

 

ŞEHRİMİZİN 4 BİR TARAFINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Sivas’ın her noktasında çalıştıklarını ifade eden Başkan Hilmi Bilgin, “İstişare ve ortak akılla mahalle bazlı hizmetlerimize devam edeceğiz. Şehrimizin sorun ve sıkıntılarını yerinde görerek mahalle sakinlerimiz, esnaflarımız, muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, cami derneklerimiz ve mahalle başkanlarımızla fikir alışverişinde bulunarak önceliklerimizi sıralıyoruz. Bu kapsamda tüm mahallerimizde çevre düzenleme çalışmaları, yeşil alan miktarının artırılması, çocuk parklarının yapılması, semt sahalarının tadilatları ile birlikte altyapı, üstyapı, peyzaj, aydınlatma gibi unsurları yeniliyoruz” ifadesini kullandı.

 

YAVUZ SULTAN SELİM CADDESİNDE ÇALIŞMALARIMIZI EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ

 

Bilgin, “Geçen yıl Yavuz Sultan Selim ve Fetih Caddesi’ni yenileyeceğimizin sözünü vermiştik. Bu yıl sezonun açılmasıyla birlikte hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Şu anda çalışmalarını yaptığımız Yavuz Sultan Selim ve Fetih Caddesi ile birlikte Fatih Mahallesi’ni Hayri Sığırcı Caddemizin üzerinden direk meydana bağlayacak olan yolun altyapısını tamamlamış bulunuyoruz. Kaldırım ve ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Daha sonra asfalt ve aydınlatma işleriyle birlikte caddemiz hem konforlu seyahat imkânı sunacak hem de yeni bir görünüme kavuşacak. Şu hususa dikkat çekmek isterim ki, çalışma yapılırken doğal olarak trafiği bazı noktalarda kesiyoruz. Bazı yerlerde ise toz ve toprak nedeniyle mahalle sakinlerimizi geçici olarak rahatsız etmiş oluyoruz. Nimet-külfet dengesi dâhilinde çalışmalarımız karşısında sabır gösteren mahalle sakinlerimiz ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağımızı bilmelerini istiyorum. Yenidoğan Mahallesi, Aydoğan ve Fatih Mahallesi’nin kullandığı güzergâh nedeniyle nüfusun yoğun olduğu bir bölge… O nedenle de çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve hızlılıkla devam ettiriyoruz. Hemşehrilerimizi de sürece dâhil ederek hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışıyla şeffaf, katılımcı bir anlayışla hizmetlerimize devam edeceğiz. Mahallelerimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz, Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Yakup Kaya ve Aydoğan Mahallesi Muhtarı Yusuf Baloğlu ise çalışmalar nedeniyle mahalle sakinleri adına Başkan Bilgin’e teşekkür ederek her daim yanın ve destekçisi olduklarını ifade ettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 1:40 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  TOBB İle Mesleki Eğitim
  Tobb İle Mesleki Eğitim Merkezleri Alanında İş Birliği Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen törenle imzalandı. Kapsama alınan oda ve borsa üyesi işletmelerle mesleki eğitim merkezlerinin eşleştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki […]
 • 02
 • 03
  Karşıyaka’da Aşure Buluşması
  Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel Aşure Günü etkinliği, Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 04
  Bağcılarlı sporcular İslami Dayanışma Oyunları’na damga vurdu
  İlk üç sıra Bağcılar’ın oldu Konya’da düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı 5.
 • 05
  Bingöl Müteahitler Birliğinden Ortak Açıklama
  Bingöl Müteahhtitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara ve Başkan yardımcıları Muhittin Bukan,Metin Günay’dan Ortak basın açıklaması Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de inşaat maliyetleri yükseldi. Artan maaliyetler üstünde kentte satılan konutlar çok sayıda ev hayali ile kalan yurttaşın hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu. Bu konularda bir değelendirme yapan Bingöl Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bürlükkara yaptığı açıklama […]
 • 06
  Kral Şakir Aydın Tekstil Park’ta Çocuklarla Buluştu
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tekstil Park’ta her gün binlerce Aydınlının bir araya geldiği etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 • 07
  Zeytinli Rock Festivali yasaklandı
  Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ bahanesiyle yasakladı. Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve […]
 • 08
  Aydın Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayıyla birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştiriyor.