Yeter Ki Kalpler Kırılmasın Gerisini Biz Tamir Ederiz

Yaz aylarına girilmesiyle şehrin birçok noktasında kilitli parke ve bordür taşı döşeme çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdüren Ilgaz Belediyesi ekipleri Fen İşleri ve Garaj Amirliği koordinesinde yolları yenilemeye devam ediyor.
Gündem - Haziran 30, 2022 2:10 pm A A

Yaz aylarına girilmesiyle şehrin birçok noktasında kilitli parke ve bordür taşı döşeme çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdüren Ilgaz Belediyesi ekipleri Fen İşleri ve Garaj Amirliği koordinesinde yolları yenilemeye devam ediyor.

 

Konuyla ilgili mezarlıklar ve mahallelerde yürütülen çalışmalar ile çarşı merkezinde yapılacak çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Yeter Ki Kalpler Kırılmasın Gerisini Biz Tamir Ederiz” diyerek başladığı konulmasında Ilgaz’da altyapı sonrası bozulan yollarla ilgili bilgi verdi.

 

Başkan Öztürk konuşmasında:

“Altyapı çalışmalarımız nedeniyle tahrip olan sokaklarımıza öncelik vererek belirli bir program dahilinde yollarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Yolun durumuna göre en uygun yenileme malzemesini -asfalt veya kilitli parke- kullanıyoruz. Ayrıca mezarlıklarımıza da bakım yapıyoruz.

 

Adım adım devam eden çalışmalarımız şu anda Yukarı Mahalle Necati Gürel Caddesi üzerinde sürüyor. Buradaki çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Gazidede Mahallesi Meteoroloji Sokak ve Fatih Mahallesi Yunus Emre Caddesine de bordür ve parke taşı döşeyeceğiz.

 

Söz konusu alanlarda 2022 yılı içerisinde 50 bin metrekare parke ve bordür taşı döşeyecek; daha önce döşediğimiz taşlarla beraber toplamda üç yıl içinde Ilgaz’ımıza 250 bin metrekare bordür ve parke taşı kazandırmış olacağız.

 

Parke ve bordür taşlarının döşemesini tamamladığımız Şehitlik Mezarlığını da toz ve çamurdan kurtardık.

 

Çarşı içinde Elektrik Dağıtım Şirketinin, elektrik tellerini yerin altına alması akabinde başlayacağız düzenleme çalışmalarıyla sıcak asfalt serimi gerçekleştirecek; doğalgazı, elektriği, su şebekesi, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yenilenmiş; modern görünümlü bir ilçe meydanı oluşturacağız.

 

Bu süreçteki anlayış ve sabrı için halkımıza bir kere daha teşekkür ediyor, Ilgaz’ın hizmetkarı olarak “Yeter Ki Kalpler Kırılmasın Gerisini Biz Tamir Ederiz” diyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem - 2:10 pm A A
BENZER HABERLER

SON HABERLER

 • 01
  YKS Kontenjanları 2022
  YKS Kontenjanları 2022 YÖK Başkanı Özvar: Kontenjanların yüzde 99’u doldu   Özvar, yazılı açıklamasında, YKS’de baraj puanı uygulamasını ocak ayında sonlandırdıklarını, bu kararla adayların üzerinde baraj kaygısı ve baskısı olmadan YKS’ye odaklanma imkanı bulduklarını belirtti. Barajın kaldırılması kararının ardından üniversite sınavına girmek için başvuran aday sayısında bir önceki yıla göre yüzde 24 artış gerçekleştiğini bildiren Özvar, […]
 • 02
  Eczacı Ferit Eczacıbaşı’nın Kurduğu Eczane Ofis Oldu
  Eczacı Ferit Eczacıbaşı’nın Kurduğu Eczane Ofis Oldu !!!  Türk Eczacılığında yeni bir dönemin başlamasına öncülük eden Süleyman Ferit Eczacıbaşı’nın İzmir’de ilk görev yaptığı Gureba-yı Müslimin Hastanesinde yönettiği eczane ofis olarak kullanılıyor. İzmirli Sanayici ve Eczacı Enver Olgunsoy, Bilim ve Sağlık Haber Ajansına yaptığı açıklamada, “Tarihi eczanenin ofis şeklinde değerlendirilmesi uygunsuz olmuştur” yorumunu yaptı. İzmir’deki ilk […]
 • 03
  Penta Teknoloji yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti
   Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2022 yılının ilk altı aylık döneminde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artırarak 4 milyar TL’ye yükseltti.
 • 04
  Dünya Ticaret ve Kalkındırma Derneği’nin Yeni Bölge Temsilciliklerinin Açılması
  DÜNYA TİCARET VE KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN ALİ GENÇ: ​Ülkemiz ekonomisine tüm gücüyle ve üyeleriyle katkıda bulunmaya çalışan Derneğimiz, yeni açılan Ege Bölge Temsilciliği Şube Başkanlığı’na İlker KARA Beyefendi Atanmıştır. Ülke çapında iş dünyamıza destek olma kapasitesini artırarak ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirerek, dünya ticaretini kolaylaştırmak ve ticaret kapasitesini yükseltmek konusunda hepimizi […]
 • 05
  League Of Legends Mevsim Finalleri Başlıyor
  13 – 14 Ağustos tarihinde oynanan heyecan dolu karşılaşmalar ile lig aşaması geride kaldı.
 • 06
  30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı Kütahya’da Tırmanma Yarış İle Kutlandı
  NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 13-14 Ağustos tarihlerinde Frigya Spor Kulübü tarafından 30 Ağustos Zaferinin 100.
 • 07
  Tüpraş’ın Stratejik Dönüşüm Planı doğrultusunda atılımları devam ediyor
  Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu Tüpraş, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.
 • 08
  eKampüs’le yaz döneminde kesintisiz gelişim fırsatı
  ÖRAV’ın uzaktan eğitim platformu eKampüs, öğretmen eğitimlerinin yanı sıra tüm bireylere açık gelişim eğitimleri de sunuyor.