19° Parçalı bulutlu

YKS 2022 Tercihleri – YÖK : “Kendi Beklentilerinizin Üzerindeki Yerleri de Rahatlıkla Yazın”

YKS 2022 Tercihleri. YÖK Başkanı Özvar, YKS tercihleri hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu. YÖK Başkanı Özvar: “ Puanı hesaplanan tüm adayların istedikleri programlardan tercih yapabileceğini hatırlatmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabilirler” dedi.  YKS Tercih Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, sosyal medya hesabından yarın başlayacak 2022-YKS tercih işlemlerine ilişkin paylaşımda bulundu. Sınava girip, […]
Eğitim - Temmuz 26, 2022 10:17 pm A A

YKS 2022 Tercihleri. YÖK Başkanı Özvar, YKS tercihleri hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

YÖK Başkanı Özvar: “ Puanı hesaplanan tüm adayların istedikleri programlardan tercih yapabileceğini hatırlatmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabilirler” dedi. 

YKS Tercih

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, sosyal medya hesabından yarın başlayacak 2022-YKS tercih işlemlerine ilişkin paylaşımda bulundu. Sınava girip, tercih yapmaya hak kazanan adayların yarından itibaren 5 Ağustos’a kadar üniversite ve program tercihlerini yapabileceklerini hatırlatan Özvar, adaylara yönelik “Sevgili Gençler” hitabıyla şunları söyledi, “Geleceğiniz için karar vermede önemli olan bu sürecin sizler, aileleriniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Puanı hesaplanan tüm adayların istedikleri programlardan tercih yapabileceğini hatırlatmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabilirler. Ek kontenjanları ya da gelecek seneyi bekleme gibi yolları tavsiye etmiyorum. En fazla 24 tercih hakkınız var, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni akademik yılda tüm üniversitelerimizle birlikte sizlere en iyi eğitimleri vermek üzere çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize üstün başarılar diliyorum” ‘(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu haber 76 kez okundu.
Eğitim - 10:17 pm A A
BENZER HABERLER