11° Parçalı bulutlu

Yuso Media Agency Kurucusu Yusuf Yiğit: Pandemi sürecinde yazılımcıların önemi arttı

Koronavirüs sonrası değişen dünyada dijital sektör ve yazılımcıların önemli hale geldiğini söyleyen Yusuf Yiğit Koronavirüs, dünyayı dijital sektöre yönlendirdi. Pandemi sürecinde yazılımcıların önemi arttı” dedi. Covid-19 (Pandemi) dönemi ile birlikte yeni dünyaya geçiş yapıldığını ifade eden Genç Yuso Media Agency Kurucusu ve Girişimci Yusuf Yiğit , “Elbette yaşanan birçok olumsuzluk oldu ama bunların yanında tüm […]
Teknoloji - Ağustos 14, 2021 12:44 pm A A

Koronavirüs sonrası değişen dünyada dijital sektör ve yazılımcıların önemli hale geldiğini söyleyen Yusuf Yiğit Koronavirüs, dünyayı dijital sektöre yönlendirdi. Pandemi sürecinde yazılımcıların önemi arttı” dedi.

Covid-19 (Pandemi) dönemi ile birlikte yeni dünyaya geçiş yapıldığını ifade eden Genç Yuso Media Agency Kurucusu ve Girişimci Yusuf Yiğit , “Elbette yaşanan birçok olumsuzluk oldu ama bunların yanında tüm sektörler, “Dijitalleşme” ile tanıştı.” diye konuştu.

Yusuf Yiğit , bu yeni dönemde girişimcilerin temassız teslimat, Start-Up projeler, e-ticaret siteleri gibi alanlara yöneldiklerini belirterek “Pandemi öncesinde kredi kartıyla online alışveriş yapmaya çekinen insanlar, yeni girişimleri için öncelikle online alışveriş sürecini tamamladılar” dedi.

“Yazılımcıların değeri ortaya çıktı”
Bu dönemin kendisi gibi yazılımcıların değerini ortaya çıkardığını kaydeden Yusuf Yiğit , “Pandemi öncesi bazı firmalarla dijital potansiyelin farkına varılması konusunda neredeyse saatlerce süren toplantılar yapıyorduk. Artık bu durum tamamen tersine dönmüş durumda” diye konuştu.

“Dijital çağın Nirvana’sı”
Yusuf Yiğit , artık fiziki mağazacılığın yavaş yavaş sona yaklaştığını söyleyerek “2022 yılında muhtemelen “Dijital çağın Nirvana’sını” yaşayacağız. E-Ticaretin altın yılı pandemi süreciyle başladı. Dükkanlarını kapatıp, ülkemizin en önde gelen e-ticaret sitelerine taşeronluk ve tedarikçilik yapmaya başlayan onlarca mağaza tanıyorum. İnsanlar bu süreci evlerinde özellikle dijital platformlarda geçirdi. Mobil oyunlara talep ve girişimler artmış durumda” dedi.

“Türkiye, başarılı işler çıkarıyor”
Mobil oyun ve uygulamaların yazılımları üzerine çalıştıklarını anlatan Yazılımcı Yusuf Yiğit “Bu süreçte yüzlerce mobil oyun uygulama fikri içeren e-postalar aldık. Türkiye, oyun sektörünü en başından yakalayan ve başarılı işler çıkaran ülke. Unutulmamalı ki, Pubg uygulaması da 17 yaşındaki bir gencin fikriydi ve şu anda yılda 920 milyon Dolar kar eden bir uygulama haline geldi.” diye konuştu.

“Bunu bizim gibi birçok kurum da yapmış durumda”
Yusuf Yiğit , oluşum sürecini tamamen çevrimiçi ağlar üzerinden tamamladıklarını anlatarak “Bunu bizim gibi birçok kurum da yapmış durumda. Bankalar, devlet daireleri, önde gelen holdingler tüm iş süreçlerini online pazarda çeviriyor.” dedi.

“Pandemi bize çok şey öğretti”
Bu dönemde açık kaynak projelere daha fazla destek verdiklerini anlatan Yusuf Yiğit, “Genç yazılımcı kardeşlerimizin stajyerlik süreçlerini hızlandırdık. Pandemi bize çok şey öğretti ama dijitale geçmekte zorlanan yapıların dijital çağ ile tanışma sürecini en hızlı şekilde sağlamış oldu” diye konuştu.

Bu haber 429 kez okundu.
Teknoloji - 12:44 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.